88. İzmir Enternasyonal Fuarı için hazırlıklar sürüyor

88. İzmir Enternasyonal Fuarı için hazırlıklar sürüyor

Ticaret Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 6 Eylül'de kapılarını ziyaretçilerine 88'inci kez açacak İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) öncesinde hazırların devam ettiği bildirildi.

11 Ağustos 2019 - 11:43 - Güncelleme: 11 Ağustos 2019 - 11:48

İzmir Büyükşehir Belediyesi Fuarcılık Şirketi (İZFAŞ) tarafından yapılan açıklamaya göre, Kültürpark'ta düzenlenecek olan İEF, 6 Eylül'de açılacak ve 15 Eylül'e kadar sürecek.

"Fuardayız" sloganıyla hem Türkiye hem yurtdışından misafirlerin İzmir'e davet edildiği fuarın partner ülkesi Çin Halk Cumhuriyeti, odak ülkesi Hindistan ve onur konuğu illerin ilki Kahramanmaraş olarak belirlendi.

Konser, tiyatro, sinema filmi, söyleşi, sokak gösterileri, iş görüşmeleri gibi etkinliklerle on gün boyunca açık olacak fuarın amacı ziyaretçilerine "iyi ki fuardayız" dedirtmek.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Fuar on gün sürecek etkinliklerle ticaret, kültür, sanat ve eğlencenin merkezi haline gelecek. Partner ülke olarak Çin Halk Cumhuriyeti, kendine özgü kültürel değerlerini Kültürpark 2 No'lu Hol'de yer alacak standında sergileyecek. Geçtiğimiz yılın 'Odak Ülkesi' Hindistan, 88. İEF'de Odak Ülke olarak Hol 1/A'da yer alacak. 87. İEF'de ziyaretçilerin ilgisinden bir hayli memnun kalan Hindistan, yeniden İzmir’de olacak. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın ilk Onur Konuğu ili ise Kahramanmaraş oldu. 'Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık' ana temasıyla EXPO 2023'e hazırlanan Kahramanmaraş, çeşitli etkinliklerle İEF’ye renk katacak. İEF öncesinde başlayacak iş günleri, Çin Halk Cumhuriyeti ile Hindistan başta olmak üzere dünyanın çeşitli noktalarından gelecek ülkelerin iş görüşmeleri yapmaları ve yeni anlaşmalar imzalamasına zemin hazırlayacak."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mert'in şırınga çikolatadan ölümü sonrası okul yöneticileri açığa alındı
Mert'in şırınga çikolatadan ölümü sonrası okul yöneticileri...
Yıldız yeniden ilçe başkan adayı!
Yıldız yeniden ilçe başkan adayı!