AK Parti İzmir’den CHP’li Erdoğdu’ya sert tepki!

AK Parti İzmir'den CHP'li Erdoğdu'ya sert tepki!

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun sosyal medya üzerinden yaptığı "Sayın Recep Tayyip Erdoğan bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizi seçimle indirdikten sonra Vatana ihanetten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım" paylaşıma AK Parti İzmir kanadından sert tepki geldi.

05 Mayıs 2021 - 09:50
Reklam

ÖNCÜŞEHİR - CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu sosyal medya hesabından "Sayın Recep Tayyip Erdoğan bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizi seçimle indirdikten sonra Vatana ihanetten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım" paylaşımında bulundu.

AK Parti İzmir kanadından, Erdoğudu’nun paylaşıma ilk tepki AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’dan geldi.

Dağ, sosyal medya hesabı Twitter'den yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Ateş olsa cirmi kadar yer yakacak olan sözde siyasetçilerin Cumhurbaşkanımızı yargılama tehditlerine pabuç bırakacak değiliz. Daha önce de iktidarımızı TRT’den canlı olarak yargılayacaklarını söylemişlerdi. 27 Mayıs zihniyetinin devri sabık yaratma hayalleri hâlâ çok diri.

Bu zihniyete 15 Temmuz gecesi haddini bildirmiştik ancak belli ki hâlâ akıllanmamışlar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hukuku bu milletin hukukudur ve biz, liderimizin de milletimizin de hukukunu asla çiğnetmeyiz.

19 yıldır yapılan her seçimde milletimiz tercihini Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'den yana kullanmıştır. Biz devlet yönetmeyi de millete hizmet etmeyi de hepinizden iyi biliriz.

Pandeminin zor şartlarından istifade ederek yaptığınız çamur siyasetini ise milletimiz gayet iyi görüyor. Allah’ın izni ile 2023 seçimlerinde zafer yeniden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın ve Cumhur İttifakı'nın olacaktır."

“VARLIK GÖSTERME YOLUNU BÖYLE BULUYOR DEMEK Kİ!”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den de tepki geçikmedi. Sürekli, , “Milletin seçmediği; tarih sayfalarında ve vicdanlarda asla aklanamayacak darbeci zihniyet, varlık gösterme yolunu böyle buluyor demek ki! Cumhurbaşkanımızı TRT'de yargılatacağını söyleyen bu zihniyet ve ahalisine milletimiz en son 15 Temmuz'da gereken yanıtı vermişti. Yine verir!” ifadelerini kullandı.

“'YASSIADA REJİMİ' BİR DAHA ASLA VAR OLAMAYACAKTIR”

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ise, “Milli iradeye karşı antidemokratik çağrılarda bulunup, Aziz Milletimizin oylarıyla seçilen Sayın Cumhurbaşkanımızı düşmanca hedef alan herkes şunu iyi bilmelidir ki; 'Yassıada Rejimi' bu topraklarda bir daha asla var olamayacaktır.”paylaşımında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi bıçakladı
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi...
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı kalkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı...