AK Parti Karşıyaka’dan kan bağışı!

AK Parti Karşıyaka'dan kan bağışı!

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı, Başkan Didem Keseli öncülüğünde Kızılay'a kan bağışı yaptı

12 Nisan 2021 - 14:22

AK Parti Karşıyaka, her yıl Ramazan ayında düşen kan stoklarına yönelik farkındalık oluşturmak ve Kızılay'ın kan stoğuna destek vermek için anlamlı bir etkinlik düzenledi. İlçe Başkanı Didem Keseli önderliğinde, çok sayıda partili, Karşıyaka Çarşı içinde bulunan ve Kızılay'a ait olan kan bağışı otobüsünde kan verdi. Sen kan ver, Kızılay can versin sloganına uygun olarak kan bağışında bulunduklarını dile getiren AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli, siyasilerin ve kanaat önderlerinin toplumsal konularda vatandaşa öncü olmaları gerektiğini söyledi.


REKOR KATILIM

Keseli, "Mübarek Ramazan ayı ile birlikte birçoğumuz iftarı beklerken, hastanelerimizde kan bekleyen hastalarımızı unutmamalıyız. Her yıl ne yazık ki kan stokları Ramazan döneminde düşmekte. Bunun önüne geçmekse yine bizlerin elinde. AK Parti Karşıyaka olarak rekor bir katılımla kan bağışı organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Kızılay görevlilerinden aldığımız bilgiye göre son dönemin en yüksek katılımlı kan bağışı etkinliğini gerçekleştirdik. Bundan onur duyuyoruz." dedi.

"KAN VERMEK VATANDAŞLIK GÖREVİDİR"

Keseli, "Bize göre kan bağışında bulunmak bir lütuf değil, aksine hepimize sorumluluk düşen bir vatandaşlık görevidir. Bu görevin kıymetini, yarın sevdiklerimiz için kan arayacağımız zaman değil de, şimdiden bilirsek ve kan stoklarımızı üst seviyede tutarsak, acil kan arayışlarına da gerek kalmayacaktır. Başta Karşıyakalı hemşerilerimiz ve İzmirliler olmak üzere sağlık problemi olmayan ve gerekli koşulları sağlayan tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman yapılacak?
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman...
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en büyük koku bahçesi
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en...