AK Parti Menemen’de Danışma Kurulu coşkusu! Hangi mesajlar...

AK Parti Menemen’de Danışma Kurulu coşkusu! Hangi mesajlar verildi?

AK Parti Menemen Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve Menemen Belediye Başkanvekili Aydın Pehlivan çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sürekli, 4 ayda 50 bin üye yaptıklarını açıklarken, Pehlivan ise, “14 Ocak'tan itibaren belediyemizi AK belediyeciliği ile tanıştırmanın haklı gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

25 Eylül 2021 - 16:50

ÖNCÜŞEHİR - AK Parti Menemen Danışma Kurulu bugün AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Menemen Belediye Başkanvekili Aydın Pehlivan ve ilçe teşkilatının katılımıyla gerçekleşti.

PEHLİVAN: 14 OCAK'TAN İTİBAREN NELER OLDU?

Kurulda konuşan Menemen Belediye Başkanvekili Aydın Pehlivan, "14 Ocak'tan itibaren belediyemizi AK belediyeciliği ile tanıştırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sayın il Başkanımızın, Sayın ilçe teşkilatımızın, il yöneticimizin, ilçe yönetimimizin, kadın ve gençlik kollarımızın, mahalle başkanlarımızın çalışması sonrası Rabbim bize nasip etti. 14 Ocak'tan itibaren Rabbim bize Menemenli vatandaşlarımıza hizmet edebilme fırsatı verdi. 14 Ocak'tan itibaren neler oldu? Kıymetli dava arkadaşlarımız, 14 Ocak'tan itibaren 14 yıldır ikramiyesi ödenmemiş işçisine ikramiyelerini ödedik. Toplam 22 milyon TL. 2 ay geriden gelen 14 milyon değerindeki maaşını ödedi. Esnafımıza 50 milyon TL üzerinde borç ödendi. Bunları kıymetli tasarruflarımız ile bizlere sağlanan kaynaklar ile bunu başardık. İşçi kardeşlerimizin gözlerinde mutluluk bizlerin kıymetli bir süreci yönettiğini göstergesiydi. Ayrıca, biliyorsunuz evlatlarımız yarın öbür gün filizlenecek ve bizlerin oturduğu sıraları alacaklar. Onların güzel eğitim alması için bunu ana okul sürecini tamamladı. 2 bin metrekare üzerinde organik tarımlarını yapabildikleri çok güzel anaokulunu açtık. Toplamda 12 milyon TL'lik doğal yaşam parkını tamamlamak üzereyiz. 3 belediye başkanına nasip olmayanı, Tahir Şahin süreci ile başlayan seçim kampanyaya dönemlerinde söz vermesine rağmen bitiremediği pazaryerini bitirdik. 29 Ekim'de açacağız.  7-8-9 Eylül İzmir'imizin kurtuluş şenlikleri ve festivalleriydi. Bunları taçlandıracaktık ancak elim bir kaza nedeniyle Yusuf kardeşimizi kaybettik. Üniversite ve liseye geçiş süreçleri var. Durumu olan olamayanlar var. Onları yalnız bırakmamak için Ulucak'ta köy içindeki eski belediye binamızı tamir ederek Menemen'i 3'ncü dershanesi ile buluşturuyoruz. Bunlarla birlikte yaklaşık 3 hafta önce il başkanımız aradı, kendileri beni çağırdı. Milli Eğitim Bakanı geliyor diye.  Milli Eğitim Bakanımız ve il başkanımızın önceliğinde sözü aldık, yukarıda Tepe Sosyal Tesislerimizde her tarafı akan 10 odamız vardı. Kendisi bize 100 yataklı uygulama oteli için Menemen de proje startı verildi. Spor Bakanlığı ile olimpik bir yüzme havuzu için protokol imzaladık. Asarlık'a bir gençlik merkezi kazandıracağız" diye konuştu.


SÜREKLİ: BUGÜNE KADAR 120 BİN ÜYE 4 AYDA 50 BİN ÜYE YAPTIK

"Bugün tarihi bir gün" diyerek sözlerine başlayan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, "Bugün AK Parti İzmir teşkilatı açısından bugün 30 ilçede ilçe danışma toplantılarımızı aynı anda yapıyoruz. İlk defa bir uygulama yaptık. Bütün milletvekillerimiz il başkan yardımcılarımız toplantılarda. Burada birazdan Ödemiş'e gideceğiz. Orada da bizi büyük bir coşku ile bekliyorlar. Bütün milletvekillerimiz ilçelerde teşkilatlarda buluştu. Gençlik Kolları Genel Başkanımız Eyüp Kadir İnan bu program için İzmir'e geldi. Bugün mutlu haber vereceğim, gurur duyduğumuz bir haberi verelim. 1 Haziran'da 50 bin üye hedefi ile yola çıkmıştık. Bugün itibari ile bu sayıya ulaştık. Bugüne kadar 120 bin üye 4 ayda 50 bin üye yaptık. 6 Kasım'da Sayın Cumhurbaşkanımız geliyor. O gün 500 bininci üyeyi yapacağız. Onun için ayrıca bir tören yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızı heyecan ve coşku ile bekliyoruz. 22 Şubat 2020'de Kuzey Ege otoyolu açılışını yapmıştık. O gün 50 bin İzmirli Cumhurbaşkanımızı karşıladı, aynı kadroyu istiyorum. Üye çalışmalarında Menemen ne yaptı? 3 bin 628 üye yaptılar. Bütün teşkilatımızı tebrik ediyorum. Menemen aydınlanacak mı diye soruyorlar. Zaten Menemen 8,5 ayda aydınlandı. İcraatları saydı Başkanımız, say say bitmiyor. Durun yeni başlıyoruz. Yapacak çok şeyimiz var. Aydın Başkan gibi heyecan ile hızlı hızla anlatıyorum. Çok şey yapacağız. O yüzden hızlı hızlı konuşmak lazım. Belediye Başkanımız neyi unuttu diye baktım, bir tek şeyi unuttu; bir kuraklık var, onunla ilgili bir çalışmamız var. Menemen ovasında kuraklık var, bunla ilgili çalışmalarımız var" dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ömer Güney ve eski başkanlar bir arada
Ömer Güney ve eski başkanlar bir arada
19 yaşındaki genç otomobilde ölü bulundu
19 yaşındaki genç otomobilde ölü bulundu