AK Partili Kaya’dan CHP’li Vekillere cevap: “Çatlasanız da...

AK Partili Kaya’dan CHP’li Vekillere cevap: “Çatlasanız da patlasanız da…”

İzmir Demokrasi Üniversitesi'nin için ayrılan arazinin bir kısmının daha sonra TOKİ’ye ayrılması AK Parti ve CHP'yi karşı karşıya getirdi. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, konuya tepki gösteren CHP’li vekillere cevap verdi.

26 Şubat 2021 - 16:21

ÖNCÜŞEHİR - Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeniden planlanan Uzundere’deki 80 hektarlık üniversite alanı ile ilgili olarak yeniden itiraz edeceklerini belirtirken, yeni planın daha önce mahkeme tarafından veto edilen plandan pek bir farkının olmadığını söylemişti. Selvitopu'nun açıklamasına sosyal medyadan yanıt veren AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, "CHP'li istemezükçü Sn. Selvitopu hiç şaşırtmıyor. İstediğin kadar itiraz et, engellemek için elinden geleni ardına koyma yine de başaramayacaksın. Karabağlar'ımızın üniversite kenti olmasının, geleceğe umutla bakmasının önüne geçemeyeceksin.O kampüs Karabağlar'a YA-PI-LA-CAK!” ifadelerini kullanmıştı.

Bu paylaşım sonrası CHP İzmir Milletvekillerinden Kaya’ya tepki paylaşımları gelmişti.

Sosyal medya hesabından Kaya'ya yanıt veren CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, "Anladığınız dilden bağıra bağıra söylüyoruz; Üniversite alanında rantı İS-TE-ME-ZÜK! Alanın tamamına üniversite YA-PI-LA-CAK!" demişti. CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, "AKP’li Anlamazükçü Sn. Mahmut Atilla Kaya’ya tekrar açıklıyoruz. Eski ile yeni denen plan arasında hiçbir fark yok. Kimseye YUT-TU-RA-MA-YA-CAK-SI-NIZ! 80 hektarın tamamı ÜNİVERSİTE KAMPÜS ALANI O-LA-CAK! Üniversite Kampüs Alanına konut YA-PA-MA-YA-CAK-SI-NIZ!" açıklamasını yapmıştı. CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ise "İzmir’e suyu kendilerinin getirdiğini zanneden, 40 yıllık fabrikaları tekrar tekrar açan zihniyet Karabağlar’da algı peşinde. İzmir’i rant hırsınızla kirletemezsiniz. Eski planı yeni diye de kimseye yutturamazsınız. 80 hektarın tamamı üniversite alanı O-LA-CAK!" ifadelerini kullanmıştı.

KAYA’DAN CHP’Lİ VEKİLLERE CEVAP

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, CHP’li Vekillere sosyal medya hesabından şu sözleriyle cevap verdi:

“CHP'li baş istemezükçü Sn. Selvitopu, partisinin milletvekilleri ile birlikte halka karşı ses yükseltiyor.

Diyorlar ki, "Üniversiteye karşıyız, istemiyoruz. TOKİ konutlarına karşıyız, istemiyoruz. Dar gelirli halkın kira öder gibi ev sahibi olmasına karşıyız, istemiyoruz..."

Partilerinin adında 'halk' olmasına aldanmayın. Bunların halk diye bir derdi yok.

30 bin başvuru alan, kurada 750 kişinin hak sahibi olduğu konutları, çatlasanız da patlasanız da YAPACAĞIZ.

Hemşehrilerimizin umutları, hayalleri ve mutluluğuna düşman olanları sevindirmeyeceğiz!”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı
15 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı
Pankartlar vinçle söküldü… CHP'li isimlerden sert tepki!
Pankartlar vinçle söküldü… CHP'li isimlerden sert tepki!