AK Partili Nasır, STK temsilcileriyle buluştu

AK Partili Nasır, STK temsilcileriyle buluştu

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, hemşeri derneklerinin temsilcileriyle buluşarak sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

30 Eylül 2019 - 12:14

Aralarında vakıf, konfederasyon, federasyon ve dernek başkanlarının yer aldığı yaklaşık 100 sivil toplum kuruluşu yöneticisiyle bir araya gelen Nasır, hükümeti ilgilendiren konuları meclis gündemine taşımak için çalışacağını söyledi.

Kendisinin de sivil toplum örgütlerinde önemli görevlerde rol aldığını belirten Necip Nasır, çeşitli nedenlerden ötürü kendi memleketlerinden ayrılıp İzmir’e gelen ve kültürel zenginliklerini dernekler vasıtasıyla yaşatan STK'ların çok önemli olduğunu vurguladı.


SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ÖNEMLİ BİR GÜÇTÜR

Derneklerin, büyük zenginliğimiz olan kültürleri yaşatmaya çalıştıklarını ve hemşerilerinin sorunları çözmek için yola gönüllülük esasıyla çıktıklarını söyleyen Necip Nasır, “STK başkanlığı da yaptığım için dernek yöneticiliğinin zorluklarını yakından biliyorum. Dernek başkanları ve yönetim kurullarının maddi ve manevi fedakarlıklarla, gönüllülük esasıyla yürüttüğü bu çalışmalarında sorunlarının çözümü için her zaman yanlarında olacağım” diye konuştu.

2 saat boyunca katılımcılardan aldığı sağlık, ekonomi ve sosyal alandaki konu başlıklarıyla ilgili yazılı ve sözlü sorunları dinleyerek notlar alan Nasır, sorunların takipçisi olacağının altını çizdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Seyir halindeki otomobil alev topuna döndü... Diğer araçlara da zarar verdi...
Seyir halindeki otomobil alev topuna döndü... Diğer araçlara da...
Konak’ta camiler ibadete hazır
Konak’ta camiler ibadete hazır