Ak Partili Şen: Ödemiş bayramı susuz geçiriyor

Ak Partili Şen: Ödemiş bayramı susuz geçiriyor

İzmir’in Ödemiş İlçesinde arife gününden beri yaşanan su kesintisi vatandaşları çileden çıkarırken, AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Şen de Ödemiş Belediyesi’nin hiçbir önlem almadığını söyledi.

02 Ağustos 2020 - 14:46

İZSU tarafından fazla tüketim gerekçesi ile Kurban Bayramı tatilinde yapılan su kesintisi tepki almaya devam ediyor. Su kesintisi yaşanan ilçelerden biri olan Ödemiş’te geçen yıl Kurban Bayramı’nda da aynı sıkıntı yaşandığını belirterek belediyenin bu tedbir almamasını ve vatandaşları uyarmadığını söyleyen AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen CHP’li Ödemiş Belediyesine tepki gösterdi. Şen, “Arife gününden beri ilçemizde su kesintileri yaşanmakta olup, bu durum halkımızda haklı olarak ciddi tepkilere yol açmaktadır. Aynı problem geçen kurban bayramında da yaşanmış yine halkımız nezdinde ciddi problemler yaşanıp tepkilere neden olmuştu” dedi.

"BAŞKAN ERİŞ'İN AÇIKLAMALARI DERDE DEVA OLMUYOR"

İlçe Başkanı Şen, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in hiçbir önlem almadığını belirterek açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  “Başkan Eriş’te bu konuda bir açıklama yapmış ancak açıklaması maalesef yaşanılan sıkıntılara deva olamadığı gibi tatmin edici de olmamıştır. Başkanın iddia ettiği üzere aşırı  su tüketiminden kaynaklı su kesintileri olmuşsa bile İZSU yetkililerinin Ödemiş belediyesiyle koordineli bir şekilde gerekli önlemleri alması gerekmektedir. Su tasarrufu yapılması zaruriyeti doğmuşsa da programlı olarak muhtelif yerlerde öncesinde bilgilendirme amaçlı gerekli anons ve duyurular yapılarak vatandaşlarımızı mağdur etmeden kurban bayramından önceki günlerde gerekli su tasarrufu  yapılmalıydı. Ayrıca bu dönem bir çok belediye meclisi toplantısında sondaj kuyusu açılması için yetki alınırken su kesintilerinin artarak devam etmesine de anlam veremediğimizi ifade etmek isterim.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı
AK Parti İzmir İl Başkanlığı da Kabaş için suç duyurusu yaptı!
AK Parti İzmir İl Başkanlığı da Kabaş için suç duyurusu...