AK PARTİLİ ŞENGÜL: OYUNU ALABİLECEĞİMİZ EN AZ YÜZDE 60 VAR!

AK PARTİLİ ŞENGÜL: OYUNU ALABİLECEĞİMİZ EN AZ YÜZDE 60 VAR!

Oncusehir.com’a özel konuşan Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, yerel seçim çalışmaları ile ilgili çok iddialı konuştu. Ak Partinin İzmir’de çaresizlik içinde olmadığını, ikna edebileceği ve oyunu alabileceği en az yüzde 60’lık bir kitleye odaklandığını söyledi.

04 Ekim 2018 - 13:02

Ak Parti İzmir İl Başkanlığı 2019 yerel seçimlerine yönelik çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde yürütüyor. Henüz ne büyükşehir için ne de ilçeler için tek bir isim telaffuz edilmiş değil. Kulislerde konuşulan tüm isim ve senaryolara karşın, İl Başkanlığı ser verip sır vermiyor.

Yerel seçim hazırlıklarının en kritik döneminde oncusehir.com’a samimi açıklamalarda bulunan İl Başkan Aydın Şengül, 2019 yerel seçimlerine, İzmirliye inanarak ve güvenerek, büyük bir kararlılıkla hazırlandıklarını söyledi.

Kamuoyuna açık olmasa da arka planda hazırlıkların büyük bir kararlılıkla sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Şengül, AK Partinin 2004 yerel seçimlerinden beri süren İzmir’deki şansızlığını kıracaklarını, sadece ilçeler bazında değil, İzmir Büyükşehir Belediyesi bağlamında da çok iddialı olduklarını söyledi.

 

OYUNU ALABİLECEĞİMİZ EN AZ YÜZDE 60 VAR!

İzmir üzerinde oynanan algı oyunlarına kanmadıklarını da belirten Şengül, “Biz söylemlerle, algılarla ilgilenmiyoruz. Saha araştırmalarından, istatistiklerden, anketlerden biliyoruz ki İzmir’de CHP’nin kemik oyu yüzde 35’tir. Nasıl Ak Parti’nin Türkiye genelinde bir kemik oyu varsa, CHP’nin de İzmir’de böyle bir oyu var ama bu yüzde 35’i geçmez. Hadi CHP’nin söylemi üzerinden gidelim; o zaman bile bu oran yüzde 40 olur. Bu da şu demektir Ak Parti olarak bizim ikna edip, oyunu alabileceğimiz en az yüzde 60 var. Dolayısıyla bizim stratejimiz bunun üzerine yoğunlaşıyor. Biz bir şekilde bu yüzde 60’a dokunarak, samimiyetimizi onlara göstererek, İzmir için ve İzmirli için neler yapabileceğimizi anlatarak İzmir’in çoğunluğunu kazanmaya bakıyoruz. Yoksa her partinin her ilde ilçede belli miktarda kemik oyu vardır. Bunu inkar etmiyoruz” diye konuştu.

 

CHP’NİN KEMİK SEÇMENİ DE PARTİSİNE ÖFKELİ!

Öte yandan CHP’nin kemik oyu olarak tabir edilen kesimin de partisine karşı büyük bir öfke içinde olduğunu belirten Şengül, “CHP’nin İzmir’de kendi seçmenini de mutlu etmediğini biliyoruz. Belli tedirginlikler nedeniyle istemeye istemeye CHP’ye oy atan seçmenin varlığından da haberdarız. Dolayısıyla biz 2019’a büyük bir inançla çalışıyoruz. İzmir’in bize ihtiyacı var, bizim de İzmirliye samimiyetimizi anlatmaya, İzmirlinin güvenini kazanmaya ihtiyacımız var” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobilin motor bölümüne giden yılanı çıkarmak kolay olmadı...
Otomobilin motor bölümüne giden yılanı çıkarmak kolay...
Amerika'da neler oluyor? Trump: Ordu göreve hazır!
Amerika'da neler oluyor? Trump: Ordu göreve hazır!