AK Partili siyasetçi isyan etti ve noktayı koydu!

AK Partili siyasetçi isyan etti ve noktayı koydu!

AK Parti’de bu zamana kadar il ve ilçe yönetimlerinde bulunan Cem Kavur, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin sonuçlanmasının ardından “Benden bu kadar” diyerek istifa edeceğini açıkladı.

24 Haziran 2019 - 00:20

Uzun dönemdir Ak Parti’de il ve ilçe yönetiminde bulunan Cem Kavur,23 Haziran İstanbul Seçimlerinin netleşmesinin ardından adeta isyan etti. Kavur, AK Parti’den istifa edeceğini şu yazıyla açıkladı:

“BENDEN BU KADAR...

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

Daha fazla susmamak için AK PARTİ den istifa edip. Siyaseti bırakıyorum.

Dava adamlığı ile girdiğim siyasi zeminde gördüm ki şehrimizdeki temsil makamında olanlarda ne yazık ki dava adamlığı kalmamış. Davanın adamı olmaktansa birilerinin adamı olanlar bize yön çizmeye kalkıyor. . Bu kadrolar ile daha fazla siyaset yapmanın mümkün olmadığını gördüğümden AK PARTİ de siyaseti bırakma kararı aldım.

Siyaset insana sorumluluk yükler. Umduğumuz gibi gitmezse de bunun ceremesini size inanan herkes çeker. Maalesef İzmir’de siyaset umduğumuz gibi gitmiyor. Biz bu dava için çalıştıkça birileri bu davanın üstüne binip dava ile birlikte kendilerini taşıtıyor. Davanın gölgesini kendi gölgesi sananlar teşkilatın inançlı insanlarına gölge etmeye başladılar. Biz davayı güçlendirdikçe bu gücü kendi menfaatleri için kullanmaya başladılar. Gördüğümüz haksızlıkları içimize atmaktan bıktık artık.

Yanlış kişiler ile doğru yola çıkılamayacağı için benim nezdimde bu şehirde siyaset yapılamaz hale geldi. Eskiler önce yoldaş sonra yol demişler.  Yani önce yola çıkacağın adamlara bak demişler. Şu anki kadrolar ne yazık ki beraber yol yürümekten çok uzaklar. Güven vermiyorlar. Bu sebepten artık AK PARTİ de siyasetin içinde yer almayacağım. Siyasetten uzak bir şekilde normal bir vatandaş gibi yaşamıma devam edeceğim. Kimseye kırgın ve dargın değilim. Bana inanan, güvenen benim yanımda olan herkese hakkımı helal ediyorum.

AK PARTIYİ BIRAKIYORUM AMA SİZLERİ DEĞİL

Herkes bilsin ki dava arkadaşlarımız ile bağımız kolay kolay kopmaz. Onlara kapım her zaman açık. Elimden geldiğince, herkesin derdine derman bulmaya çalışacağım. Siyasete sivil toplum örgütleri üzerinden başlamıştım. Sivil toplum kuruluşları, hakka ve halka daha yakınlardır. Orada menfaat yoktur. Ama maalesef siyasi partilere gelenler, çeşitli konularla geliyorlar ve orayı da kirletiyorlar. Bende bu yapıyla kirlenmemek için bu kararı aldım. Davanın cefakar tertemiz insanlarına asla sözüm yok. Onlar hala başımın tacıdır.

ALLAH'A EMANET OLUN”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Doğanay
    5 ay önce
    Bu da bir erdemdir ancak keşke haksızlığı gördüğü anda dava arkadaşlarını uyarsa ve birşeyleri kaybetmeden tepkisini ortaya koysaydı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Köpek dışkısından bulaşan hastalığa karşı el yıkama uyarısı
Köpek dışkısından bulaşan hastalığa karşı el yıkama...
Yıldırım Kaya'dan İzmir'e spor ziyareti
Yıldırım Kaya'dan İzmir'e spor ziyareti