Ak Partiye giden CHP’li Purçu ne cevap aldı?

Ak Partiye giden CHP'li Purçu ne cevap aldı?

Selçuk Belevi'nde tarım alanının imarını değiştirerek yaptırmak istediği Roman Köyü projesi ile uzun zamandır tartışmaların odağında olan CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Ak Parti İzmir İl Başkanlığına sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. İl Başkanı ve Büyükşehir Grup Başkanvekili ile görüşen Purçu ne cevap aldı?

11 Ekim 2020 - 23:23

İzmir'in Roman kökenli CHP'li Milletvekili Özcan Purçu, Selçuk Belevi'nde 100 binlik planlarda tarım alanı olarak geçen bölgede aldığı arazinin bir kısmını Roman Köyü projesi için bağışlamış ve bu bölge için imar değişikliği talep etmişti. 

CHP İzmir'de büyük bir krize neden olan bu talep; İzmir'de çözülememiş ve taraflar Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na kadar gitmişlerdi. İşte bütün bu gelişmeler devam ederken Roman Köyü kurulmak istenen bölgeye ilişkin imar değişikliği talebi İzmir Büyükşehir Belediye Meclisine geldi. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 100 binlik planlarda yetkinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığında olduğunu belirterek, bu talebi Bakanlığa iletti. Ancak bu önergeye Ak Parti Meclis Grubu şiddetle karşı çıkmış, Grup Başkanvekili Özgür Hızal, "Tarım arazilerine yönelik imar değişikliği talepleri bu meclise geldiğinde her zaman direkt ret ediyorduk. Bu talep bugün vatandaş Ahmet ya da Mehmet'ten gelmiş olsa yine Bakanlığa gönderip, imar değişikliği talep edecek miydiniz?" diyerek, karşı çıkmıştı. 

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINDA 20 DAKİKALIK TOPLANTI

CHP'li Özcan Purçu'nun talep ettiği imar değişikliğinde böylece top Çevre Şehircilik Bakanlığına atılırken, Purçu bu kez Ak Partiyi ikna etmek için İzmir İl Başkanlığına sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. 

Kendisi gibi Roman kökenli olan Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ile birlikte Ak Parti İzmir İl Başkanlığına sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Purçu, burada İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve İzmir Büyükşehir Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Avukat Özgür Hızal ile yaklaşık 20 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi. 

Görüşmede İl Başkanı Sürekli, konunun Meclis Grubunun takibinde olduğunu belirterek Grup Başkanvekili Özgür Hızal'a söz verdi. Edinilen bilgilere göre Hızal da İzmir Büyükşehir Meclis toplantısında söylediği sözleri tekrarlayarak, bu konuya destek olmayacaklarını, tarım arazilerinin imara açılmasına prensip olarak karşı olduklarını söyledi. Böylece Purçu'nun Ak Parti'yi ikna girişimi de sonuçsuz kaldı. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de kardeş kavgasında kan aktı!
İzmir'de kardeş kavgasında kan aktı!
İzmir'de feci kaza! 2'si çocuk 3 kişi yaralandı
İzmir'de feci kaza! 2'si çocuk 3 kişi yaralandı