Alsancak Devlet Acil Servisi coronavirüs şüphesi ile ilaçlandı,...

Alsancak Devlet Acil Servisi coronavirüs şüphesi ile ilaçlandı, bir süre giriş çıkışlara kapatıldı

İzmir'deki bir restoranda çalışan kişi, Alsancak Devlet Hastanesine başvurarak, Çinli müşterilerle temas ettiğini ve Coronovirüs hastalığı kapmış olabileceğini söyledi. Hastaya coronavirüs teşhisi konulmasa da tedbir amaçlı olarak hastanenin acil servisi ilaçlandı ve bir süreliğine giriş çıkışlara kapatıldı. Hasta 6. katta özel bir odaya alındıktan sonra da acil servis yeniden hasta kabulüne başladı.

07 Şubat 2020 - 16:43 - Güncelleme: 07 Şubat 2020 - 22:41

İzmir Alsancak Devlet Hastanesinin coronavirüs şüphesi nedeniyle karantinaya alındığı iddiası gelmişti. Ancak hastanenin değil, coronavirüs şüpheli bir hasta dolayısıyla hastanenin acil servisinin ilaçlandığı ve bir süre giriş çıkışlara kapatıldığı öğrenildi. Hastanın özel bir odaya alınmasının ardında da acil servis yeniden hasta kubülüne başladı.

Hastane kaynaklarından edinilen bilgilere göre hastaneye başvuran bir hasta, Çin'den gelen kişilerle temas ettiğini belirterek, coronavirüs hastalığı kapmış olabileceğini söyledi.

Bunun üzerine hasta tedbir amaçlı olarak 6. katta özel bir odaya alındı. Yine tedbir amaçlı olarak hasta acil servisten giriş yaptığı için de hastanenin acil servisi tamamen ilaçlandı ve bir süreliğine giriş çıkışlara kapatıldı.

Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin İzmir'deki sözkonusu Çinli misafirlere de ulaşmaya çalıştığı iddia edildi.

HASTANIN GEZDİĞİ ALANLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre Alsancak Devlet Hastanesine saat 16.00 civarında gelen bir kişi, coronavirüs kapmış olabileceğini söyledi. Bunun üzerine acil servis kısa süreliğini hasta kabulüne kapatıldı. Hasta 6 katta özel bir odaya alınırken, hastanın temas ettiği yatak ve gezindiği alanlar ilaçlanarak dezenfekte edildi. Acil servis bu işlemin ardından yeniden hasta kabülüne başladı. 

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: HASTANIN BULGULARI TUTMUYOR

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ise hastaneye giriş çıkışların yasaklanmadığını bildirdi. İl Müdürlüğü yetkilileri bir restoranda çalışan kişinin 'ben coronavirüs kapmış olabilirim" diyerek hastaneye başvurduğunu. Hastaya ilişkin önlemlerin alındığı ancak hastanenin karantinaya alınmadığını söylediler. 

Yetkililer, hastanın tespit edilen bulgularının da coronavirüs ile uyuşmadığını açıkladılar. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZBAN’da intihar!
İZBAN’da intihar!
İzmir'de 5 aydır aranan genç, kız silah imalathanesi baskınında bulundu
İzmir'de 5 aydır aranan genç, kız silah imalathanesi baskınında...