Amine bebek umudun sembolü oldu

Amine bebek umudun sembolü oldu

Türkiye’de ilk covid-19 vakalarının gündeme geldiği zaman sadece 30 cm boyunda ve 550 gram ağırlığında, Tınaztepe Galen Hastanesi’nde doğan Amina bebek sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

28 Temmuz 2020 - 11:14 - Güncelleme: 28 Temmuz 2020 - 11:19

Doğduğunda sadece 30 cm boyunda ve 550 gram ağırlığında olan, beklenen doğum tarihinden tam 17 hafta erken, 23 haftalık olarak dünyaya gelen Amine bebek yaşama tutunmayı başardı.Tınaztepe Galen Hastanesi Çocuk Hastalıkları Doktoru Uzm. Dr. Burçin İşcan, Amina Bebeğin pandemi ile savaşın en yoğun olduğu zorlu süreci başarı ile atlattığını belirterek “Uzun bir yoğun bakım sürecinin sonunda sağlığına kavuşan bebeğimizin sağlıkla evine gitmesinin mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi. Ülkemizde ilk Covid-19 vakalarının görülmeye başladığı dönemde dünyaya gelen küçük bebek, sokağa çıkma kısıtlamaları ve yenidoğan yoğun bakımlarda anne-baba ziyaretlerinin durdurulduğu dönemde yenidoğan yoğun bakımda anne babasının ziyaretlerinden uzak olarak büyüdü.

“Dünya çapında can kayıplarını çok hızlı bir şekilde yaşandığı bu dönemde, Amina bebeğin sağlığına kavşarak taburcu olması hepimize çok büyük moral ve mutluluk oldu” diyen İşcan,pandemi döneminde bebeklerini ziyaret edemeyen ailelere telefonla bilgi verdiklerini ve fotoğraf çekerek ailelere ilettiklerini belirtti. İşcan; “Amine bebek pandemi sürecinde bizim için umudun sembolü oldu. Hayat devam ediyor ve güzellikler gelişiyor. Bebeğimize sağlıklı uzun bir ömür diliyoruz, o çok güçlü bir çocuk.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Midede geçmeyen şişkinlik hissi kanser belirtisi olabilir
Midede geçmeyen şişkinlik hissi kanser belirtisi olabilir