Aramızdan ayrılalı 19 yıl oldu! Şehit Emniyet Müdürü Ali...

Aramızdan ayrılalı 19 yıl oldu! Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan kimdir?

Diyarbakır'da elim bir suikast sonucu şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, ölümünün üzerinden 19 yıl geçti.

24 Ocak 2020 - 13:34 - Güncelleme: 24 Ocak 2020 - 14:50

Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, 24 Ocak 2007’de uğradığı elim bir suikast sonucu şehit edildi. Ölümünün üzerinden 19 yıl geçen Ali Gaffar Okkar hakkında, “Kimdir, nerelidir, nasıl şehit dilmiştir” soruları da yine gündeme geldi.

Ali Gaffar Okkan, 1952 yılında, Sakarya'nın Hendek ilçesinde dünyaya geldi. Küçüklüğünden beridir polis olmak isteyen Okkan, 1970'te Polis Kolejini, 1973'te Polis Akademisini bitirdi. İzmir Emniyet Müdürlüğüne komiser yardımcısı olarak atandıktan sonra emniyet amirliği rütbesi alana kadar çeşitli birimlerde görev yaptı. Birinci Sınıf Emniyet Müdürlüğüne 1993'te terfi eden Okkan Kars Emniyet Müdürü olarak atandı.

Okkan’ın tayini 1997 yılında Diyarbakır’a çıktı ve burası onun son görev yeri oldu. Diyarbakır’da birçok önemli başarılara imza atan Ali Gaffar Okkan, Diyarbakır'da 24 Ocak 2001 yılında yapılan bir suikast sonucu yanındaki 5 polis ile şehit düştü. Şehit edilmesinin üzerinden 19 yıl geçen Ali Gaffar Okkan, vatan sevgileri ve meslek aşklarıyla unutulmayan isimler arasında yer aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
Polisten kaçan sürücü kurulan barikattaki araçlara çarptı
Polisten kaçan sürücü kurulan barikattaki araçlara çarptı