Aydın’da ‘pis koku’ tedirginliği

Aydın’da ‘pis koku’ tedirginliği

Aydın, dün akşam etrafa yayılan ve nedeni tespit edilemeyen pis koku ile adeta diken üstünde… Kokunun jeotermal kaynaklardan kaynaklanmış olabileceğini savunan vatandaşları, ‘deprem habercisi mi’ kokusu sardı. Aydın Büyükşehir Belediyesi ise yaptıkları araştırmanın sonuç vermediğini ve kokunun kaynağının belirlenemediğini açıkladı.

09 Ekim 2019 - 10:10

Aydın’ın kent genelini dün akşam saatlerinde pis bir koku sardı. İlk başta vatandaşlar pis kokuyu çevredeki bir yangınla ilişkilendirdiler. Kamu kurumlarını da harekete geçiren pis koku için kısa sürede kent genelinde araştırmalar yapıldı. Ancak herhangi bir yangına rastlanmadı.

Kokudan dolayı rahatsız olan Aydınlılar konuyu sosyal medya üzerinden tartışmaya başladı. Ağır koku, özellikle Efeler'in Güneydoğu'sunda kalan Adnan Menderes, Fatih, Efeler, Çeştepe ve Osman Yozgatlı Mahallelerinde hissedilen pis kokuyu çevredeki jeotermal kaynaklara bağlayan vatandaşlar ise bunun bir deprem habercisi olup olmadığını tartıştı.

NE YANGIN NE DOĞALGAZ SIZINTISI

Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ile birlikte diğer kamu kurumlarının yaptığı araştırmalarda kent genelinde ne bir yangının ne de doğalgaz sızıntısının söz konusu olmadığını tespit edilmesi, vatandaştaki tedirginliği daha da arttırdı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Sandal Bayraklı'nın kentsel dönüşüm yol haritasını anlattı
Başkan Sandal Bayraklı'nın kentsel dönüşüm yol haritasını...
Kuşadası’na 2019 yılında medyanın ilgisi büyük oldu
Kuşadası’na 2019 yılında medyanın ilgisi büyük oldu