Ayşen Zeybekci’den Zübeyde Hanım’ın kabrine ziyaret

Ayşen Zeybekci'den Zübeyde Hanım'ın kabrine ziyaret

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü İzmirli kadınlarla geçirdi. Zeybekci bu önemli günde, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın anıt mezarını ziyaret etti.

09 Mart 2019 - 11:07

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın anıt mezarını ziyaret etti. Zeybekci, “Bu anlamlı günde İzmirli kadınlarla bir arada olmaktan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yetiştiren Zübeyde Hanım’ı kabri başında anmaktan dolayı gururluyuz” diye konuştu.


Ayşen Zeybekci; “Tüm dünya kadınlarının tek isteği var; hak ettikleri yerde olmak. Bu anlamda yapılan çalışmaları çok önemsiyor ve destekliyorum. Kadınların hak etiği yerlere gelebilmesi için yapılan tüm çalışmaların da arkasında olduğumu belirtmek istiyorum." dedi.


‘Kadına yönelik sorunlar tüm insanlığı ilgilendirir’

Zübeyde Hanım’ın anıt mezarını ziyaret ettikten sonra kadınlara yönelik düzenlenen Finansal Okuryazarlık Eğitimi programına da katılan Ayşen Zeybekci burada yaptığı konuşmada, “Şunu belirtmek isterim ki kadınlarımızın yaşadığı sorunları sadece kadınların sorunu olarak değil, insanlık sorunu olarak görüyorum. Kadınların birlik olması ile tüm sıkıntıların aşılacağından eminim. Kadının çalışma hayatında daha çok yer alması için artık pek çok düzenleme var. Bunların hayata geçirilmesi için konunun takipçisi yine biz kadınlar olacağız.” ifadelerini kullandı.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de gevrek, boyoz ve poğaça fiyatlarına zam!
İzmir’de gevrek, boyoz ve poğaça fiyatlarına zam!
AK Parti’den 30 Ekim’de ‘olağanüstü meclis’ önerisi
AK Parti’den 30 Ekim’de ‘olağanüstü meclis’ önerisi