Bakan Soylu’dan İzmir’de önemli açıklamalar!

Bakan Soylu’dan İzmir’de önemli açıklamalar!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Foça Jandarma Komando Teröristle Mücadele Harekatı Okul Komutanlığı’nda düzenlenen Jandarma Uzman Erbaş Komando temel kursu mezuniyet törenine katıldı.

08 Ocak 2021 - 13:52

Bakan Soylu’nun programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin eşlik etti.


Bakan Soylu, öncelikli olarak şeref salonuna giderek ziyaretçi defterini imzaladı. Okul komutanı Jandarma Kurmay Albay İbrahim Aydın, Bakan Soylu’ya plaket ve komando bıçağı armağan etti. Heyet toplu halde, 864 jandarma mezuniyet tören alanına geçti.

“TEZGAHLARLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Törende konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz her zaman zorluklarla karşılaştık ama bugün etrafımızda devletimize karşı bir başka tezgahla karşı karşıyayız. Farklı kisveler altında demokrasiyi Truva atı olarak kullanarak tezgahlanmış, devletimizin saygınlığını, itibarını, bizatihi devletin kendisini hedef alan, milletin devletine olan sevgisini, sadakatini, inancını hedef alan çok cepheli taarruzla karşı karşıyayız. Virüs salgınında baktılar ki yağma görüntüleri Türkiye’de yaşanmıyor. Kesme kırpma videolarla, yalan haberlerle bu kurumumuza saldırdılar. Helikopter yalanını ortaya attılar. Polisimiz başarılı olunca çıplak arama tezgahını ortaya koydular. En alçak iftiraları atmaktan utanmadılar. Teröristleri masum diye göstermekten çekinmediler. Esnafımıza destek olan hükümetimizi, devletimizi türlü türlü yalanlarla başka alanlara çekmeye çalıştılar.

“BUNUN ADI KALEM ŞEYTANLIĞIDIR!”

2 gün önce rektör ataması üzerinden yine bu ülkeyi demokrasi dışı ülke göstermek için üniversitede olay çıkardılar. Buradan sormak istiyorum, bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var? Bu ülke, çok badire geçirdi, çok zorluklardan geçti, bu tip militan ruhlu insanları da ülkenin huzurunu bozmak isteyen siyasileri de çok gördü. Ama bu tezgâha bu ülke bir kez daha düşmez. Vandallar gibi üniversitenin kapısını kırdılar, orası bilim yuvası. Oradan çıkacak projelerle ülkemiz gurur duymalıdır.  Güvenliği sağlamaya çalışan güvenlik güçlerimizi, polisimizi hedef tahtasına koydular. Polis üzerinden bu devleti küçük düşürmeye, aşağılamaya çalıştılar. Öyle ileri gittiler ki hele bir köşe yazarı... 12 Eylül darbecileri ile beraber kıyasladı. Biz lafımızı eğip büken insanlar değiliz. Bunun adı art niyettir. Bunun adı 'kalem şeytanlığı'dır. Bunun adı Türk demokrasisine, Türkiye’nin birliğine beraberliğine operasyon çekmektir. Bu ülkenin gündemini nereye getirmeye çalıştıklarını, neye hazırlık yaptıklarını bilmiyor değiliz. Eski makam sahiplerinin ağzından, eski darbeleri masum görecek de değiliz. Bir gazeteci bozuntusunun çıkıp muhalefet yapıyorum diye, insanlara darbe tarifi, eylem tarifi yapmasını alelade yorum olarak görecek değiliz. Bizim bu işlerden canımız çok yandı. Darbeler, terör bizi geciktirdi. İnatçıyız. 2200 yıllık devletin evlatlarıyız. 16 büyük devletimizle var olmayı kendine onur bilen insanların evlatlarıyız. Ne yaparlarsa yapsınlar, 15 Temmuz’da bunu başaramadılar. 17-25 Aralık’ta, Gezi’de, 25 Şubat’ta bunu başaramadılar. Terör örgütleriyle bunu başaramadılar. Bilmeliler ki bunu başaramayacaklar” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torbalı'da 17 CHP'li üyeden ortak açıklama: Seçimi iptal edip 50 kere de yapsalar...
Torbalı'da 17 CHP'li üyeden ortak açıklama: Seçimi iptal edip 50...
İzmir'de altyapı kazılarında yönetmelik değişti
İzmir'de altyapı kazılarında yönetmelik değişti