Başdaş 2. dönem için güven tazeledi

Başdaş 2. dönem için güven tazeledi

AK Parti Konak İlçe Başkanlığı’nın 7’nci olağan kongresinde mevcut Başkan Said Başdaş güven tazeledi. Kongrede konuşan İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin gündeminde ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Tunç Soyer’in 550 gün sunumunu vardı.

24 Ekim 2020 - 19:45

AK Parti Konak İlçe Başkanlığı’nın 7’nci olağan Kongresi, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda tek aday ve tek liste ile gerçekleşti. Kongreye İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Milletvekilleri Cemal Bekle, Ceyda Bölünmez Çankırı, Necip Nasır, Mahmut Atilla Kaya, Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekçi katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından divan başkanlığına İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Derici oybirliğiyle seçildi.

Seçime tek aday olarak giren mevcut Konak İlçe Başkanı Mehmet Said Başdaş, yaptığı adaylık konuşmasında, “2008’den bu yana teşkilatlarda aralıksız yer almış, 2,5 yıldır ilçe başkanlığı yapan bir kardeşiniz olarak, Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki partide görev aldığım için Allah’a binlerce defa şükrediyorum. Konak sadece İzmir’in değil, Ege’nin de incisidir. Maalesef vizyonsuz ve beceriksiz yerel yönetim sebebiyle, 61 bin insan ilçemizden göç etti. İmar planı ve hizmet olmadığı için göç oluyor. Herhangi bir yerde önünüze gelen insanlara İzmir’i sorunca, ‘Kadifekale, Agora, Kemeraltı, Kordon, Alsancak’ diyecekler. Bunların hepsi Konak İlçemizde ve halleri tıpkı ilçemiz gibi içler acısı. Düşmana verseniz bu hale gelmezdi. Mazeret hizmetten kaçınanlarındır. Yarından itibaren biz çalınmadık kapı, girilmedik sokak bırakmayacağız. 2023’te Cumhurbaşkanımızı en yüksek oyla Cumhurbaşkanı seçtirip, 2024’te belediyeciliğin nasıl yapıldığını herkese göstereceğiz. İlçemizi birlik beraberlikle Ege’nin incisi yapacağız. Gece gündüz, sıcak soğuk demeden çalışacağız. Durmak yok” diye konuştu. Başdaş, kovide yakalanan Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’a da geçmiş olsun dileklerini iletti.

ÇANKIRI: SOYER, ÇİÇEK BÖCEKLE GÖZ BOYAMIŞ

İzmir milletvekilleri adına kongrede söz verilen Ceyda Bölünmez Çankırı da “Konak benim için en özel kongreydi. Benim İzmir Milletvekili olarak ilk kongre sürecim, Konak kongresi ise katıldığım ikinci kongre. 2018 Mardin Milletvekiliyken ilçe başkanımız Sait Başdaş beni davet etmişti. Biz de Sait Başkanımızı kırmayıp yine babamla kongreye iştirak ettik. Şimdi İzmir Milletvekili olarak burada olmaktan onur duyuyorum. Bu görevle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Binali Yıldırım’ın teveccühüyle hizmet etmeye başladık. Mardinli olmam sebebiyle Güneydoğulularla birlikte İzmir’de ortaya koyacağımız dava için gönderildik. Hepimizin kendi ilçelerinde kendi alanında çalışmaları var. Cemal Bekle vekilim Türkiye’deki tüm romanların, Alpay Özalan Vekilim tüm spor camiasının vekilidir. Benim buraya gelmemdeki en önemli sebeplerden biri Mardinli olmam, AK Parti sevdalılarına, İzmir’e hizmet etmekti. Siyasi olarak, mezhep ayrımı yapmadan, kimseyi ayırmadan hizmet etmeye çalışıyoruz. AK Parti bir davadır, bu davada teşkilatın gücüyle güçlenerek günden güne aldığımız başarılar takdire şayan. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 550 gününü okumuşsunuzdur. Çiçek böcekle göz boyamış. Sahada yapmış olduğumuz çalışmalarda görüyoruz ki İzmir’in gidişatından CHP’liler bile şikayetçi. 2023, 2024’te bu teşkilatla yapacağımız çalışmalarda çok güzel sonuçlar alacağız. Buradan Soyer’e soruyorum, altyapıyla, ulaşımla ilgili ne yapacaksınız? Binali Başkanımızın projeleri duruyor. Bunların hepsini anlatacağız. Konak İlçesi tüm İzmir’in keyifle geldiği fakat tanımadığı bir ilçe, sokak sokak yapılacak projelerde biz de sizin yanınızdayız” diye konuştu.

SÜREKLİ: 550 GÜNDE SADECE LAY LAY LOM VAR

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli de kongredeki konuşmasını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i eleştirmeye ayırdı. Sürekli, “Bugüne kadar Konak teşkilatı büyük işlere imza attı, bundan sonra da yapacak. Buna inanıyorum, geçmişte yaptıkları bunun teminatı. Konak’a ne görev verdiysek eksiksiz yerine geldi. Hepinizi tebrik ediyorum. 15 Temmuz’da geçen sene demokrasi yürüyüşü yaptık, bu fikir Konak ilçemizden çıkmıştı, birçok etkinlikte Konak hep başroldeydi. Geçen Sene Cumhurbaşkanımızı ağırladık, Kuzey Ege otoyolu açılışında desten yazdık. Konak’la birlikte 30 ilçemiz bunların mimarıdır. Gönül seferberliği programlarımızı Cumhurbaşkanımızın talimatıyla icra ediyoruz. Bugüne kadar 66 bin 300 üye yapmışız. Tüm İzmir teşkilatını tebrik ediyorum. Konak ilk etapta yaklaşık 6 bin üye, 7 Ekimden itibaren de 2 bin 500 üyeye çıktı, rekora koşuyor. Genel Merkezimizin verdiği hedefleri tamamladık. 3 Kasım’da finalimiz var. 11 milyon üyeye ulaşıyoruz. Rekor bizde, Türkiye’de böyle bir üye sayısı yok. Başımızda Recep Tayyip Erdoğan, dünya lideri.

3 KASIM’DA KATILIM TÖRENİ VAR

3 Kasım’da da İzmir’de yapacağımız törene Sayın Cumhurbaşkanımız bağlanacak, duygu ve düşüncelerini paylaşacak. Sakın o günü kaçırmayın. Ekranlarınızın başında bu tarihi günü hep birlikte yaşayalım. İzmir’in bize, Ak Partiye ihtiyacı var. Çalışmalıyız. İzmir’deki hizmetleri görüyoruz, birçok problem var. Onlar çiçek böcek aşk, lay lay lom yapıyorlar. Başka işleri yok. Geçen gün 500 günlük icraatlarını değerlendirdik. Onlar da 550 günlük icraatlarını sundular. Sadece lay lay lom var. Bunlar aynı, bunların niyeti çalışmak, hizmet, üremek değil. Bunları anlatmayı devam edeceğiz. AK Parti 2023’te İzmir’de birinci parti olacak, 2024’te İzmir’in makus tarihini değiştireceğiz. Ne diyorlar? Körfezde yüzeceğiz. Nasıl yüzeceksin? Sorunları doğru tespit ederek çözüm bulmuyorsun. Kanal ve yağmur suyunun aynı yerde olduğunu tespit etmişsin. Günaydın! ‘Körfez kendisini temizler, sirkülasyon kanalını yapmayalım’ diyorsun. Neye dayanıyorsun? Bilimsel verin var mı? Bu haliyle de isterse kendi yüzsün, ona bir itirazım yok. 550 gün sunumunda battı çıktılar ne oldu, ulaşım ne oldu niye bunlardan bahsetmedin. Yapmadı, yapmaz, yapmayacak da. Niye 90 dakikayı anlatmadın? Bize düzeltme imkanı niye vermedin? Zam yaptın, İzmirlileri mağdur ettin. Biz bunu hukuki olarak da takip ediyoruz. Bu yanlışlık düzelecek” açıklamasında bulundu.

ZEYBEKÇİ: “HİZMET DESTANLARI YAZDIK”

İzmir’deki ilçe kongrelerine neredeyse eksiksiz katılan Ekonomi Eski Bakanı ve önceki dönem İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi, “81 ilin her sokağında, her mahallesinde, parkında, Pazar yerinde başı dik, alnı açık gerine gerine dolaşacak tek parti AK Partidir, AK Partililerdir, Cumhur İttifakıdır. Hizmet destanları yazdık, biz millete hükmetmek için değil, hizmet etmek için geldik. İzmir’i de Türkiye’ye kazandırmak için hizmette talip olduk. Muhteşem projeler ortaya koyduk. Alt ve üst yapısıyla. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin  550 günde tek dişe dokunur hizmeti yok, olmayacak. Boşuna beklemeyin. İnşallah bizi mahcup edip, ulaşım, yeşil alan sorununu çözerler. İzmir’de yağmur ve kanalizasyon kanalını ayırırlar. Bunu yeni fark etmişler, Günaydın. İzmir’in 1 metre yağmur suyu hattı olmadığını yeni mi fark ettin? Bizim projelerimizin en başında bu vardı. Bunu halledemeden başka işlere başlayamazsın. İzmir, Türkiye’ye lazım, bizim görevimiz İzmir’i Türkiye’ye kazandırmak. Dün Kordon’da İstanbul’dan gelen, onlara yakın bir gazeteci ile yemekteyiz. Oda başkanları da var. ‘Bu koku ne’ dedi? Yarın alışırsın dedim, bugün alışmıştır herhalde. Alıştırtmayacağız, bunu biz çözeriz, çünkü biz bunları yaptık da geldik” dedi.

Kongre adayların oy kullanması ve Konak İlçe Başkanı Mehmet Said Başdaş’ın yeni listesinin delegelerden onay alması ile tamamlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
31 bin 896 pozitif vaka ,196 can kaybı
31 bin 896 pozitif vaka ,196 can kaybı
Başkan Gürbüz'ün 'kurtarılmış bölge' sözlerine AK Parti İzmir'den sert tepki 
Başkan Gürbüz'ün 'kurtarılmış bölge' sözlerine AK Parti...