Başkan Aksoy’un ekibi Engelli Farkındalık Merkezi’ni ziyaret...

Başkan Aksoy’un ekibi Engelli Farkındalık Merkezi’ni ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Engelli Farkındalık Merkezi’ne giden Menemen Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Başkan Danışmanları, eğitim kapsamında tekerlekli sandalye parkurundan özel öğrenme güçlüğü alanına, karanlık odadan otizm labirentine kadar pek çok farklı parkura girerek engelli bireylerin hayatın her alanında yaşadığı sorunları uygulamalı olarak deneyimleme şansı yakaladı.

26 Aralık 2019 - 17:29

Menemen Belediyesi Başkan Yardımcıları Mehmet Arslan ve Halil Akbulut, Başkan Danışmanları Adem Tanrıverdi, Rahmi Arslan ve Bayram Görer, Farkındalık Merkezi Birim Sorumlusu Gülşah Batmaz ve Uzman Psikolog Sinem Pirinalı tarafından verilen eğitim ve uygulamalara katıldı. İlk olarak işaret dili eğitimi alan Başkan Yardımcıları ve Başkan Danışmanları, daha sonra otizm labirentinde otizmli bireylerin yaşadıklarını uygulamalı olarak tecrübe etme fırsatı buldu.


Otizmli bireylerin dokunsal, işitsel ve görsel uyarılara karşı duyarlılıklarının vurgulandığı labirent turundan sonra, annesiyle alışveriş merkezinde gezen otizmli bir çocuğun hissettiklerini ele alan bir de film izlediler. Özel öğrenme güçlüğü ve disleksi konusunda oluşturulmuş alandaki uygulamalara katılan Başkan Serdar AKSOY’un ekibi, zorluk ve engellerle donatılmış tekerlekli sandalye parkurunu tamamlayıp karanlık odada verilen görevi yapma uygulamalarına katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 İzmir'de tekstil atölyesinde korkutan yangın
İzmir'de tekstil atölyesinde korkutan yangın
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 35 taşınmazını satıyor!
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 35 taşınmazını satıyor!