Başkan Arda’dan şaşkınlık yaratan ziyaretler

Başkan Arda'dan şaşkınlık yaratan ziyaretler

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın son günlerde yaptığı ve sosyal medyada paylaştığı ziyaretler kafalarda ciddi soru işaretlerine yol açtı. CHP’li bazı yöneticiler, “Belediyeye 100 metre mesafedeki Gaziemir örgütünü hala ziyaret etmeyen Başkan Arda’nın kendi ilçesini bırakıp Karşıyaka, Bayraklı, Bornova ve Kemalpaşa’ya yaptığı örgüt ziyaretleri normal değil” dedi.

11 Ekim 2020 - 19:07 - Güncelleme: 11 Ekim 2020 - 19:14

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, bir süredir CHP’li ilçe belediye başkanları ile ilçe örgüt başkanlarını ziyaret ediyor. Karşıyaka, Bayraklı, Bornova ve Kemalpaşa ile başlayan ziyaretlerin kaç ilçe ile devam edeceği henüz bilinmiyor.

Başkan Halil Arda, yaptığı bu ziyaretleri de sosyal medya hesabından paylaşıyor. Örneğin Bornova ve Kemalpaşa’ya yaptığı ziyaretleri Başkan Arda şöyle paylaştı: “Partimizin çalışkan belediye başkanları ve emektar örgüt üyelerimizle buluşmaya devam ediyorum. Bugün rotamızı İzmir’in doğusuna çevirdik. CHP Bornova İlçe Başkanımız Ertürk Çapın, Bornova Belediye Başkanımız Mustafa İduğ, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanımız Ahmet Cemil Balyeli, Kemalpaşa Belediye Başkanımız Rıdvan Karakayalı ve ilçe yöneticilerimizle çalışmalarımız ve projelerimiz hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Nazik ev sahiplikleri için kendilerine şükranlarımı sunuyorum.”

CHP İL YA DA GENEL MERKEZ Mİ GÖREVLENDİRDİ?

Belediye Başkanı olduğu Gaziemir’de İlçe Başkanı ve İlçe Yönetimi ile sorunlar yaşadığı bilinen Başkan Arda’nın göreve geldiği günden beri ziyaret etmediği Gaziemir İlçe Başkanlığı yerine diğer ilçelere yaptığı bu ziyaretler ise kafalarda soru işaretleri bırakıyor. CHP örgütleri bu konuda şaşkın, kimileri “CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından yada CHP Genel Merkezi tarafından kendisine böyle bir görev mi verildi” diye sorarken, kimi örgüt yöneticileri ise “Gaziemir Belediyesine 100 metre mesafede olan  kendi ilçe örgütünü ziyaret etmeyen Başkan Arda’nın bu ziyaretlerine makul bir gerekçe bulmak zor” yorumunu yapıyor.

ŞAŞKINLIK SÜRÜYOR

İl Yönetiminden de görüştüğümüz bazı isimler bu ziyaretleri büyük bir merak ve şaşkınlıkla izlediklerini ifade ederek, “İl Başkanımız tarafından kendisine böyle bir görev verildiği konusunda bizim bir bilgimiz olmadığı gibi böyle bir şeyin pek mümkün olma olasılığı da yok” dediler.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sait inan
    1 ay önce
    Başarılı belediye başkanları ziyeret derken pek başarılı belediyeleriniz yokki hangi başarıdan bahsettin acaba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de 462 litre kaçak içki ele geçirildi
İzmir'de 462 litre kaçak içki ele geçirildi