Başkan Duran: Ekrem İmamoğlu’na kendimizce destek verdik

Başkan Duran: Ekrem İmamoğlu'na kendimizce destek verdik

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde üretilen Hamidiye Suyun, belediyede kullanıma başlandığı ile ilgili, “Tiremizden süt alarak şehrimize katkı sağlayan, üreticimize, çiftçimize ve hayvancımıza destek veren İstanbul Büyükşehir Belediyemize ve Sayın Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na kendimizce destek verdik” dedi.

16 Ekim 2019 - 17:09 - Güncelleme: 16 Ekim 2019 - 17:30

Çiğdem CANPOLAT - Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Tire Süt Kooperatifi ile yaptığı sözleşme ile ilgili ve Tire Belediyesi’nin kullanıma başladığı Hamidiye Suları hakkında gazetemiz oncusehir.com’a açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ürettiği Hamidiye Sularının belediyede kullanıldığını söyleyen Başkan Duran, “Devlet kurum ve kuruluşlarında bugüne kadar alınmakta olan Hamidiye Su anlaşmaları iptal edilip başka firmalara yönelinmiş. Bizde Tiremizden süt alarak şehrimize katkı sağlayan, üreticimize, çiftçimize ve hayvancımıza destek veren İstanbul Büyükşehir Belediyemize ve Sayın Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na kendimizce destek verdik. Belediyemizin tüketeceği suları Hamidiye Sularından temin edeceğiz. Bu noktada Sayın İmamoğlu’nun haklı mücadelesinde yanındayız. İstanbul şehrini iyi yöneteceğine olan inancımız tamdır, kendilerine bu önemli vazifesinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

“SÜT ÜRETİMİ ÇOK İYİ RAKAMLARA ULAŞTI”

'İstanbul Halk Süt Projesi' için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Tire Süt ile yaptığı sözleşme hakkında konuşan Duran, “Şehrimiz ve bölgemiz süt üretimi konusunda çok iyi rakamlara ulaştı. Küçük Menderes Havzası ülkemizde artık küçük Hollanda olarak tanımlanıyor. Bu önemli kapasiteyi daha geniş alanlara ve daha geniş kitlelere ulaştırarak üreticimizin daha faza kazanacağı bir şekle dönüştürdük. Sayın Süt Kooperatifimize ve Kooperatif Başkanımız Mahmut Eskiyörük'e teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hangi illerde yeni vaka sayıları tırmanışta?
Hangi illerde yeni vaka sayıları tırmanışta?
Artvin'de sel felaketi: 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldı
Artvin'de sel felaketi: 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldı