Başkan Güleç: Sandıktan kim çıkarsa çıksın herkes ona saygı...

Başkan Güleç: Sandıktan kim çıkarsa çıksın herkes ona saygı duymalıdır

CHP Tire İlçe Başkanı İsmail Güleç, kongre süreci ve delege seçimleri hakkında açıklamalar yaparak, “Delegelerimizin seçimine göre sandıktan kim çıkarsa çıksın herkes ona saygı duymalıdır” dedi.

08 Kasım 2019 - 17:27 - Güncelleme: 08 Kasım 2019 - 17:51

Çiğdem CANPOLAT - CHP İzmir’de delege seçimleri bugün itibarıyla başladı. Seçimler dolayısıyla ilçe başkanlıklarında yaşanan hareketlilik sandıklara taşınmaya başladı. Gazetemiz oncusehir.com’a açıklamalarda bulunan Tire ilçe Başkanı İsmail Güleç, Tire’de seçimlerin şeffaf ve adaletli bir şekilde ilerleyeceğini vurgulayarak, “Delegelerimizin seçimine göre sandıktan kim çıkarsa çıksın herkes ona saygı duymalıdır” dedi.

“KAVGAYA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

İlçede kongre sürecinin ilerleyişi hakkında konuşan Tire İlçe Başkanı İsmail Güleç, “Kongre sürecini şeffaf, denetime açık ve demokratik bir şekilde geçireceğiz. Kavgaya müsaade etmeyeceğiz. Kavga ortamından şimdiye kadar hep uzak durduk, bundan sonrada durmaya devam edeceğiz. Ayrışmalar ve farklı görüşler olabilir ama bu farklı görüşlerin kavgayla değil de demokratik bir yarış şeklinde gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağız. Delegelerimizin seçimine göre sandıktan kim çıkarsa çıksın herkes ona saygı duymalıdır” açıklamalarında bulundu.

“SÜRECİMİZ 1 ARALIK’A KADAR DEVAM EDECEK”

Delege seçimlerine bu Pazar günü akşam üzeri başlayacaklarını dile getiren Güleç, “Pazar günü başlayan seçim sürecimiz 1 Aralık’a kadar devam edecek. Bir takım oluşturduk, bu takımla seçimler bitene kadar takvimimize göre delege seçimlerimizi gerçekleştireceğiz. 88 mahallemiz bulunuyor, hepsinde sandık kuracağız. Şöyle bir şeyimiz var ki; Bazı uzak köylerimiz bulunuyor, buradaki delegelerimizle konuştuk. Salı günleri Tire’nin Pazar kuruluyor. Bu köylerimiz için partide sandık kuracağız, delegelerimiz Pazara indikleri vakit oylarını kullanacaklar” diye konuştu.

“NET BİR KARARIM YOK”

Adaylık konusunda açıklamalar yapan İsmail Güleç, “Bu süreçte adayım diyerek ortaya çıkmayı doğru bulmuyorum. Sonuçta çıkacak olan arkadaşlar tüzük gereği delegelerimizin yüzde 10 oyunu alıp aday olabilecekler. Delege benim çıkmam yönünde bir tavır sergilerse olabilir ama şimdilik net bir kararım yok. Benim şu anda hedefim delege seçimlerini sağlıklı bir şekilde yürütmek” dedi.

İLÇEDE İKİ LİSTE YARIŞIYOR

İlçede mavi ve beyaz olmak üzere iki listenin yarıştığını söyleyen Başkan Güleç, “Benim düşüncelerime göre bazı mahallelerde üç, bazı mahallelerde iki liste yarışacak. Sonuca delege karar verecek. Delege hangi listeyi onaylarsa, o listeden mahallerimizde delege seçilecek. Seçimlerin hepimizin için hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Milli dev' sondaj gemisi Fatih, 29 Mayıs'ta sefere çıkıyor...
'Milli dev' sondaj gemisi Fatih, 29 Mayıs'ta sefere çıkıyor...
İzmir'de uyuşturucudan aranan kişi pansiyonda yakalandı
İzmir'de uyuşturucudan aranan kişi pansiyonda yakalandı