Başkan Gümrükçü çok net konuştu: Aslanlar gibi bankamatik
Reklam

Başkan Gümrükçü çok net konuştu: Aslanlar gibi bankamatik

Başkan Gümrükçü, CHP eski İlçe Başkanı Zeynel Mertoğlu ve bazı işçilerin belediye binası önünde yaptığı açlık grevi hakkında açıklamalarda bulundu. Gümrükçü, “ara buluculara “Ben park bahçelerde çalışıyorum” demiş. Gidip oradaki görevlilere, personellere sorabilirsiniz. Eğer ki Zeynel Mertoğlu’nu park bahçelerde çalışırken gören bir arkadaş varsa hemen yarın gereğini yaparım” dedi.

11 Temmuz 2019 - 16:31

Çiğdem CANPOLAT - Gümrükçü grev yapan kişilerle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Belediye bünyesinde çalışan bazı arkadaşlardan güvenlik soruşturmasına uygun olmayanları çıkarttık. Bu grev yapan arkadaş işe girdiği günden beridir bir gün bile parmak basmamış. 8 Nisan’da belediye başkanı oldum. 31 Mayıs’ta iş akdini feshettik. O güne kadar yüzünü dahi görmedim. Çağrıldı, yetkiler tarafından savunması istendi. 31 Mayıs’ta 1 ay mola verdi, 2 Temmuz’da eylem yapmaya başladı. Mahkeme sürecinden önce arabulucu süreci var. 5 yıl çalışan bir kişinin tazminatı yaklaşık olarak 60-70 bin TL civarıdır. Bizlerden 250 bin lira para talep etti. Bir taraftan işe girişini istiyor ama öbür taraftan bize işe girdiğini ispatlayacak herhangi bir belge sunamıyor. Çünkü elimizdeki belgede tamamen devamsız olarak görünüyor. Bir diğer arkadaş 1270 gün işe gelmesi gerekirken devamsız mazeretli, izinli, görevli bahaneleriyle işe sadece 320 gün gelmiş. “

“Aslanlar gibi bankamatik”

“Ben bunları partinin danışma kurulunda yüzlerine söylemek istiyordum ama olmadı. Ben bankamatik değilim diyor ama aslanlar gibi bankamatik. Bütün Çiğli biliyor ki ben haklıyım, biz haklıyız. Hepimizin parasıyla bu insanlar maaş alıyorlar. Hangi partili olursa olsun vatandaşın parasıyla maaş alan insanların en azından kanuni olan çalışma saatlerinde işlerinin başında olup o paraları hak etmeleri gerekiyor.


“CHP’li arkadaşların herkesten daha çok çalışması gerekiyor”

“Bakın ben sabah altıda çıkıyorum, belediye başkanıyım diye bir kaytarma durumum yok, olamazda. Çünkü bu kentin sorumluluğu benim üzerimde. Cumhuriyet Halk Partiliyim diyen arkadaşların herkesten daha çok çalışması gerekiyor. Emek en yüce değerse, alın terinin hakkının verilmesini savunuyorsak biz, bunu en üst düzeyde yapmamız lazım.”

“Görev yeri ve çalıştığı müdürlük boştu”

“Belediye çalışanlarını istediğim evrakta, bu 3 arkadaşın görev yeri ve çalıştığı müdürlük yoktu, boştu. Asında şirket yönetimi bu evrakla bana, bu durumu ihbar etmiş oldu. Bana rakip oldu diye düşünseydim farklı uygulamalarda bulunur, en başından yapardım.

Kendisine sorulduğunda ara buluculara “Ben park bahçelerde çalışıyorum” demiş. Gidip oradaki görevlilere, personellere sorabilirsiniz. Eğer ki Zeynel Mertoğlu’nu park bahçelerde çalışırken gören bir arkadaş varsa hemen yarın gereğini yaparım.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'nün sözde üst düzey yöneticisi İzmir'de yakalandı
FETÖ'nün sözde üst düzey yöneticisi İzmir'de yakalandı
Yücel’den Ak Partili Dağ’a sert yanıt
Yücel’den Ak Partili Dağ’a sert yanıt