Başkan Gürbüz’ün ’kurtarılmış bölge’ sözlerine AK...

Başkan Gürbüz'ün 'kurtarılmış bölge' sözlerine AK Parti İzmir'den sert tepki 

İzmir'in Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün "İzmir ve Foça kurtarılmış bölgedir" sözlerine AK Parti İzmir'den sert tepki gelirken, sosyal medya hesaplarından çok sayıda kişi Gürbüz’e tepki gösterdi.

05 Aralık 2020 - 21:37

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'ün bir toplantı sırasında "İzmir ve Foça kurtarılmış bölgedir" sözleri gündeme gelirken, 'İzmir9eylüldeKurtuldu' hastagı ile sosyal medyada çok sayıda kişi CHP'li Belediye Başkanı Gürbüz'e tepki gösterdi. AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli de Foça Belediye Başkanının sözlerine tepki gösterip, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi; 
“ 'İzmir ve Foça kurtarılmış bölgedir' diyen CHP’li Başkan Gürbüz’e
sormak lazım? Kimi, kimden, nasıl kurtardınız? Kurtarmak; halkın malını satmaya kalkışmak, halkı hizmetsiz bırakmak mıdır? Kusuru boyunu aşmış bu şahsa söylenecek tek söz vardır; Yazıklar olsun!” dedi.

HIZAL: BU ANLAYIŞ KABUL EDİLEMEZ
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal ise, "Foça Belediye Başkanı'nın toplantısında, görev yaptığı ilçeyi 'kurtarılmış bölge' ilan etmesi kabul edilemez.
Bu tip ifadelerin tehlikeli olması yanında kötü niyetler de taşıdığı ortadadır. Skandal ifadelerin sahibi, İzmirlilere açıklama borçludur!" dedi.  AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan'da tepki göstererek , "Dün Kumburnu Plajını peşkeş çekmeye çalışan Foça Belediye Başkanı, bugün kurtarılmış bölge olduğunu savunuyorum. Nasıl bir hukuksuzluğun içerisine girmişlerse artık kendilerini kurtarmak için tehdit ve ‘bölücülük’ dahil her türlü ifadeyi kullanıyorlar." dedi.
Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, geçtiğimiz günlerde, belediyeye ait Kumburnu Koyunu satılağa çıkarmış, AK Parti kanadından gelen tepki sonrası, satışı durdurmuştu. Sosyal medyada 'İzmir9eylüldeKurtuldu' hastagı ile yapılan paylaşımlar ise kısa sürede Türkiye gündeminde Trend Topic oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
İzmir’e yine çamur yağdı
İzmir’e yine çamur yağdı