Başkan İnce: Bardacık yaşarken tadılması gereken bir lezzettir

Başkan İnce: Bardacık yaşarken tadılması gereken bir lezzettir

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, gazetemize verdiği röportajda, “Bardacık çok özel bir ürün. Bence bu ürün yaşarken tadılacak bir tattır. Herkesi tatmaya öneriyoruz” ifadelerini kullandı.

17 Ağustos 2019 - 21:00 - Güncelleme: 17 Ağustos 2019 - 21:53

Çiğdem CANPOLAT - İzmir Güzelbahçe’de bu yıl 7. düzenlenen Payamlı Bardacık Festivali coşkulu bir açılış yaptı. Her yıl giderek büyüyen festivalde, üretici ve tüketici bir araya gelerek incirin en taze yenildiği bardacığın tanıtımı yapıldı. Katılımdan memnum olduğunu belirten Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ile bir röportaj gerçekleştirdik.


Festivalin başlarda sadece bir hayal olduğunu söyleyen Başkan İnce, “3 köyümüzden biri olan Payamlı’da 7 yıl önce Bardacık Festivalimize başladık. Başta sadece hayal olan bu yolculukta büyük bir ilerleme kaydettik. Festivalimiz, Payamlı ve bardacık her geçen gün değer artışı yönünden büyüyerek devam ediyor. Köylü artık daha rahat ve daha refah. Daha çok köyünde kalıyor. Festivalimiz bizim için en çokta bu bakımdan çok değerlidir” ifadelerini kullandı.


“HER YÖREDE BU TATTA OLMAZ”

Bardacık yetiştirilen her yerde Payamlı’da olduğu kadar lezzetli olmayacağını vurgulayan Başkan İnce, “Bu bardacık İzmir’in birçok yerinde yetişebilir ama bardacık incirin taze yenilen çeşididir. Lezzeti çok fazladır. Onun için her yörede bu tatta olmaz. Bu çok özel bir ürün. Bence bu ürün yaşarken tadılması gereken bir lezzettir. Herkesi tatmaya öneriyoruz” dedi. 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hüsnü Oral
    6 ay önce
    Her yıl yapılması Sayın Mustafa İnce Başkanın Güzelliği o*** Payamlı İncir ve Bardacık Festivali İzmirlilerin Tiryakisi olduğu bir Festival Olmuştur. Payamlı ve Güzelbahçe Halkının Emeklerine Sağlık . Başarılar Dilerim . Sevgiler selamlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKİ Karabağlar kura çekiliş tarihi belli oldu
TOKİ Karabağlar kura çekiliş tarihi belli oldu
Davutlar’da artık altyapı sorunu konuşulmayacak
Davutlar’da artık altyapı sorunu konuşulmayacak