Başkan rakam vermedi ama vaka sayısı düştü!

Başkan rakam vermedi ama vaka sayısı düştü!

Koronavirüse karşı çalışmaları aralıksız sürdüren Buca Belediyesi dezenfekte çalışmalarında, ilçenin 47 mahallesindeki 3 bin 518 sokak ve 53 caddenin tamamının ilaçlanmasında üçüncü turu tamamladı. Başkan Erhan Kılıç, çalışmalar ve Bucalıların duyarlılığı sayesinde İzmir’in en kalabalık ilçesinde koronavirüsün en az hasarla atlatılacağını söyledi.

03 Mayıs 2020 - 12:04

Türkiye’de ilk koronavirüs (Covid-19) vakasının görülmesinin ardından yaklaşık iki aylık süre geride kalırken, Buca Belediyesi aldığı önlemlere hız kesmeden devam ediyor.

Kent genelinde başlatılan dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler, ilçe genelinde sokak sokak ilaçlama çalışmaları başlatmıştı.

47 MAHALLE, 3 BİN 518 SOKAK, 53 CADDE
Geride kalan süre boyunca ekipler, sokak ilaçlamalarında kent merkezinin ardından köylere de ulaşarak üçüncü turu da tamamladı. Özellikle sokağa çıkma yasağı günlerinde boş kalan sokaklarda aralıksız çalışan ekipler, Buca’nın 47 mahallesindeki 3 bin 518 sokak ve 53 caddenin tamamını, 3 kere Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nden onaylı ilaçlarla dezenfekte etmiş oldu.

VATANDAŞ VE BELEDİYE EL ELE VEREREK KORONAVİRÜSE GEÇİT VERMEDİK
Pandemi başından beri yürütülen çalışmaların salgının Buca’da yayılmasına engel olduğunu ifade eden Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, “Salgın başladığı günden beri yürütmüş olduğumuz çalışmalar ve hemşehrilerimizin duyarlılığı sayesinde Buca’da rakamların beklenenin altında olduğunu Bakanlığın ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasından görebiliyoruz. Türkiye’de en çok vakanın görüldüğü ikinci il olan İzmir’in, en kalabalık ilçesi olmamıza rağmen, riskli bölgenin dışında kaldık. Buca’da vatandaş ve belediye el ele vererek koronavirüse geçit vermedik. Hep söylemiş olduğumuz gibi önlemler arttıkça vaka sayısı düşmeye devam edecek. Bizler de çalışmaya aralıksız sürdüreceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüs İzmir'de bir can daha aldı!
Koronavirüs İzmir'de bir can daha aldı!
CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Özdemir'in acı günü!
CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Özdemir'in acı günü!