Başkan Sengel: Üzerimize düşeni yaptık, hastane neden...

Başkan Sengel: Üzerimize düşeni yaptık, hastane neden başlamıyor?

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Sağlık Bakanlığı tarafından ilçeye yapılacak hastane ile ilgili belediye olarak imar ve ruhsat açısından üzerlerine düşen her şeyi yapmalarına rağmen projenin bir türlü başlamadığını söyledi. Sengel, “Efes Selçuk, hastanesini istiyor” dedi.

26 Ekim 2021 - 15:25 - Güncelleme: 26 Ekim 2021 - 18:25

ÖNCÜŞEHİR - Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Selçuk'ta yapılması planlanan hastane projesiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hastane projesinin neden hayata geçmediğini bilmediğini ifade eden Sengel, üzerlerine düşen her şeyi yaptıklarını ancak AK Parti’nin hala hastanenin yapılmaması ile ilgili CHP’yi ve kendilerini suçladıklarını söyledi. 

SENGEL: AK PARTİ, CHP İSTEMİYOR DİYE BAHANE ORTAYA KOYDU

2012-2013 yıllarında İl Sağlık Müdürlüğü ve ilgili kişiler Selçuk’a gelerek alan incelemesi yaptığını belirten Başkan Sengel, “Baktıktan sonra da özel mülkiyette olan bir yer belirlediler ve Selçuk Belediyesi’nden kamulaştırılmasını istediler. O dönemin belediye başkanı kamulaştırılması için adımları attı ancak ulaştırma bedelinden dolayı uyuşulamadı ve bir dava açıldı. Sonrasında iktidar değişimi ile Adalet ve Kalkınma Partisi belediyeyi aldı. Adalet ve Kalkınma Partisi belediyeyi, “belediye, hükümet el ele, daha güzel günlere” diye aldılar. Belediyeye geçtiklerinde mevcut olan davayı devam ettirmeyip, gidip tarımsal sanayinin göbeğinde hastane yapılması kararını verdiler. Bunun üzerine Şehir Plancıları Odası yerin zeminini ve aynı zamanda konumunun uygun olmaması sebebiyle dava açtı. Ancak yıllar boyunca Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu hastaneyi istemediğini ve bu nedenle yapılamadığını hep bahane olarak ortaya koydu. Yıllardan beridir hastanenin neden yapılmadığı ile ilgili hiçbir fikrimiz yok. Onun üzerine hala daha bizlerin hastaneyi istemediğimizi söylüyorlar ki, tam aksine bu dönem içerisinde bende belediye başkanı olur olmaz imar planlarını değişikliğine ilişkin Bakanlıktan gelen görüşe olumlu cevap verdim. Üzerine de inşaat ruhsatının uzatılmasına da imza attım. Bunu Adalet ve Kalkınma Partisi’ndeki bütün yetkililer ve buradaki Kaymakam Bey’in çok iyi bilmesine karşın hala daha hastanenin yapılamamasının sebebi sanki Selçuk Belediyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi sebebiyle olduğunu söylüyorlar” dedi.

“BİZDE BEKLEYEN HİÇ BİR ŞEY YOK”

Selçuk halkının 6-7 yıldır hastanenin yapılmasını beklediğini vurgulayan Sengel, “İlçenin ihtiyacı var. Biz turistik bir ilçeyiz ve bir sürü sorunumuz var. Ancak neden yapılmadığını bizde bilmiyoruz. Selçuk Belediyesi, ben belediye başkanı olduktan sonra hastane projesinde üzerine düşeni tamamen tamamlamıştır. Bizde bekleyen hiç bir şey yok. Bundan sonra yapılması gereken tek şey bir an önce o hastanenin yapılmasıdır. Ben eminim o hastane bir an önce yapılırsa kurdeleyi kesmekte bana nasip olacak. 50 odalı bir hastane olacağı düşünülüyor” diye konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇOK MUTSUZLAR”

“Selçuk’un hastane ihtiyacına çok daha iyisi, çok daha büyüğü çok daha isabet olur” diyen Sengel, “Çünkü turistik bir kentiz. Çok daha kaliteli ve iyi bir şey olması gerekiyor. Henüz daha ortaya bir şey çıkamadığı için bilemiyoruz ne hale geldiğini. Şu anki hastane hele ki bu koronavirüs döneminde çok daha net ortaya çıkarmıştır ki kapasitesiyle, bina yapısıyla çok yetersiz. Doğal olarak da doktorlar, başhekimler ve sağlık çalışanları de çok mutsuzlar” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cihanbeylerde Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonuna adaylığını açıkladı
Cihanbeylerde Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonuna...
Milletvekili Çankırı: Partimizde kadınlar siyasetin öznesi
Milletvekili Çankırı: Partimizde kadınlar siyasetin öznesi