Başkan Tunç Soyer’den Kızılay’ın kan bağışı...

Başkan Tunç Soyer’den Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına destek

Koronavirüs salgını nedeniyle kan stokları azalan Türk Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de destek verdi. Soyer, İzmirlileri ve belediye çalışanlarını kan bağışına çağırdı.

26 Mart 2020 - 13:19

Koronavirüs salgınıyla beraber kan stoklarındaki azalma üzerine kan bağışı çağrısı yapan Türk Kızılay’ına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de destek verdi. Kızılay yetkililerinin koronavirüsün kan bağışıyla bulaşmadığına dair açıklamasını hatırlatan Başkan Soyer, İzmirlilere kan bağışı yapmaları için çağrıda bulunurken belediye personelinin de bağışçı olması için gerekli çalışmanın yapılması talimatını verdi. Bugünlerde toplumsal dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirten Soyer, kan bağışçılarını Kızılay’ın kan bağışı noktalarına davet etti.

KAN BAĞIŞI NOKTALARINA GİDEBİLİRLER

Türk Kızılayı, koronavirüs salgını nedeniyle endişe duyan yurttaşların kan bağışından kaçınması nedeniyle stokların düştüğünü belirtip, bağış çağrısı yapmıştı. Yetkililer ayrıca kan bağışçılarına herhangi bir viral enfeksiyonun bulaşmaması için her türlü önlemi aldıklarını açıklamıştı.

GÖKAY GÖK’TEN SOYER’E TEŞEKKÜR

Ege Bölgesi Kızılay Kan Merkezi Müdür Gökan Gök, Tunç Soyer’in düzenli bir kan bağışçısı olduğunu belirterek, teşekkür etti. Gök, “Düzenli bağışçımız olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanım Sn Tunç Soyer Covit-19 pandemisi nedeniyle en sıkıntılı olduğumuz kan bağışı bulmakta zorlandığımız bu süreçte desteğini esirgemediği için hasta,hasta yakınları,kurumum ,Kızılay ailesi ve şahsım adına teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Torbalı
    1 yıl önce
    Kızılay bize maske dağıttımida kan bağışı bekliyorsunuz esim her yıl veriyordu bundan sonra vermiyoruz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son noktayı koydu
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son...
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü