Başkan Yücel adaylar içi tarih verdi!

Başkan Yücel adaylar içi tarih verdi!

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, basın mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Konuşmasında kendisinin aday olma gibi bir niyeti olmadığını da sözlerine ekledi.

08 Kasım 2018 - 16:33

CHP’de yerel seçim hareketliliği devam ederken, partinin kalesi olarak nitelendirilen İzmir’de İl Başkanı Deniz Yücel flaş açıklamalarda bulundu. Genel merkez temasları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yücel şunları söyledi:

Aday adaylığı başvuru süresi tamamlandı. Memur aday adayları ile ilgili takvim de açıklandı.  Bu süreç ile ilgili aday belirleme ve yöntem konusunda genel merkezin talebiyle ilçe başkanlarına görüş sorduk. Bizde il başkanlığı olarak görüşlerimizi belirttik, bu görüşleri rapor olarak genel merkeze ulaştıracağız. Zamanı geldiğinde bunu ulaştıracağız ve karar verilecek. Pazartesi günü genel başkanımızla bir görüşme yaptık. 24 Haziran seçim sonuçları, İzmir'in durumu ve yerel seçim ile ilgili bir değerlendirme yaptık. Özellikle CHP'de olmayan 8 ilçenin adayının erken açıklanması yönünde bir talep var. Açıkçası bizimde görüşümüz bu yönde. Salı günü Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun ile görüşmeler yaptık. İlçelerin yöntem konusundaki görüşleri il başkanlığımızın da görüşleri eklenerek genel merkeze gönderilecek.

Eğilim yoklaması istiyor
Aday belirleme yöntemi konusunda ilçelerin farklı farklı görüşlerde olduğunu belirten Yücel, “Kimi ilçelerimiz eğilim yoklaması istiyor, kimi ilçeler merkez yoklaması istiyor. İl ve ilçelerin görüşü alınarak atama yapılmasını isteyen ilçelerimizde var, ön seçim isteyen ilçeler de var. Birbiri ile örtüştüğü takdirde ön seçim bilir isteyebiliriz. Ama hakim denetiminde ön seçim, zamanı daralttığından, eğilim yoklaması daha ağır basıyor. Hangi bölgede hani yöntemin uygulanacağını parti meclisiz, genel merkezimiz belirleyecek” dedi.

Yemeğe Sayın Salıcı ve Torun'da katılacak
Önümüzdeki cumartesi aday adayları ile bir araya geleceklerini söyleyen Yücel, “Sayın Salıcı ve Torun da bu yemeğe katılacak. Yemeğin öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar iletilecek. Tanışma, kaynaşma niyetimiz var” dedi.

Aday olma niyetim yok
Aday olacak mısınız sorusuna yanıt veren Yücel; "Ben bu konuda çok samimiyim. Kesinlikle benim aday olma niyetim ve hedefim yok. İl başkanlığı görevimi her şeyin üstünde tutuyorum. Tek hedefim 30 ilçeyi kazanmak. Bunu başarırsak, İzmir il örgütünün başarısı olacak” ifadelerini kullandı.

Aday adaylarına mülakat yapılacak
Kaybedile 8 ilçede dahil ilçelerin bir kısmının adaylarının Aralık ayı içerisinde açıklanacağını dile getiren Yücel, adayların belirlenmesi noktasında farklı yöntemler uygulanabileceğini belirterek, “Sağlıklı eğilim yoklaması yapabileceğimiz ilçeler üzerinde çalışıyoruz. Merkez yoklaması olduğu takdirde, il başkanlığının da görüşü alınacak. il başkanlığında aday adayları ile bir mülakat yapmayı planlıyoruz. Bu kapsamda il başkanlığı nezdinde komisyonlar kuracağız. Genel Başkanımız da bu konuda bir görevlendirme yapacak. Aday adayları ile göreve geldikleri takdirde yönetim anlayışı, hedef ve projeleri konusunda bilgi almak için mülakatla aday adayları ile bir araya gelmek istiyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir için adayları kim belirleyecek?
Büyükşehir adayı konusunda açıklamada bulunan Yücel;"Biz demokrasiyi savunana bir partiyiz. Genel başkanımız bu konuda, parti meclisinden yetki alsa bile, örgütümüzün görüşü alınır, parti meclisimizin görüşü alınır, iş dünyasının, emek platformunun görüşünü alınır ve bu konuda bir ortak akıl oluşturulur. Bu konuda eğer Genel Başkanımız yetki alırsa aday ismi paylaşılır. Ancak CHP gibi bir siyasi partide bir adayın bir kişi tarafından belirlenmesini beklemek doğru değil. İzmir'de İzmir'e yakışan, demokrasi özgürlük ve yaşam tarzını en iyi şekilde temsil edecek bir adayın belirlenmesi için gayret ediyoruz. Eminim bu görev kime verilirse en iyi şekilde partimiz temsil edecek” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstihdama teşvik çok, talep az!
İstihdama teşvik çok, talep az!
Başkan Halil Arda: ‘Atamız iyi ki bu günü çocuklara armağan etmiş’
Başkan Halil Arda: ‘Atamız iyi ki bu günü çocuklara armağan...