Bayır’dan Erdoğan tepkisi: Gavur İzmir anlayışıyla bizi...

Bayır’dan Erdoğan tepkisi: Gavur İzmir anlayışıyla bizi cezalandırmaya çalışıyorlar

Geçtiğimiz gün İzmir'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve CHP’ye yönelik yaptığı eleştirilere CHP Milletvekili Tacettin Bayır’dan sert yanıt geldi. Bayır, “Gavur İzmir anlayışıyla bizi cezalandırmaya çalışıyorlar. Bir şeyi öğrenemediler; onlar bizi, İzmir halkını cezalandırdıkça İzmir halkı bunlara oy vermiyor” dedi.

28 Kasım 2021 - 10:15

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bir dizi açılışı gerçekleştirmek üzere İzmir’e geldi.

Bayraklı ve Menemen’de yaptığı konuşmalarda Erdoğan, CHP'yi ve İzmir'in yerel yönetimini hedef alan açıklamalarda bulunmuş; İzmir’deki sorunların çözülmemesi ve hizmetsizlik üzerinden Büyükşehir’e yüklenmişti.

Gazetemize açıklamalarda bulunan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı eleştirilerine cevap verdi.

“BİZ DEVLETE VERGİ OLARAK 40 VERİYORUZ, 1 ALIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmadığı işleri yapmış gibi gösterdiğini öne süre Bayır, “Tayyip Bey geldiğinde 3 aşağı 5 yukarı ne yapacağını, yapmadığı şeyleri yapmış gibi anlatacağın tahmin ettiğim için ben gelmeden sayfamda bir paylaşımda bulundum. 240 bin kişi açıp yazıklarımı okumuş. Ben paylaşımımda Asansör’ün, Saat Kulesi’nin hangi yıllarda yapıldığı gibi şeyler ile suyu AKP getirmedi diye yazdım. Çünkü geçen geldiğinde suyu biz getirdik gibi söylemlerde bulunmuştu. Şimdi bu sefer de farklı bir şey diyor. Yasa diyor ki; Devlet Su işleri nüfusu 100 bini geçen bütün kentlere içme suyu ihtiyacını karşılayacak yatırımları yapmak zorundadır. Bu aslında belediye işi değil, devlet işidir. Ben rakamlara baktım, İzmir’e son 3 senedir verdiği yatırım 5.8 yani yaklaşık 6 milyar civarı bir para. Onun verdiği paranın iki katı olan 9.8 milyarı belediye bütçesinden biz harcamışız. Biz devlete vergi olarak 40 veriyoruz, 1 alıyoruz. 39’unu devlet kendine saklıyor. Ama bunu biliyoruz ki; kendi iktidar oldukları Kayseri, Konya gibi illerde 40 alıyorsa 30’unu veriyor. Gavur İzmir anlayışıyla bizi cezalandırmaya çalışıyorlar. Bir şeyi öğrenemediler; onlar bizi, İzmir halkını cezalandırdıkça İzmir halkı bunlara oy vermiyor” dedi.

“BECERİKLİ OLANLA BECERİKSİZ OLAN ORTADA”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan eleştirilere de cevap veren Vekil Bayır, “İzmirleriler olarak biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz. Hem vergimizi öder devletimize saygı gösteririz, hem de ödediğimiz vergiye rağmen de kendi yatırımlarımızı kendimiz yaparız. İstanbul, Ankara’da, AKP iktidardayken iki ilin metrosunu yaptı. Ama İzmir metrosunu Büyükşehir Belediyesi ve İzmirliler kendi göbeğini keserek, kendi parasıyla yaptı. Devletten para almadık. Bu konuda becerikli olanla beceriksiz olan ortada. Bunu da İzmirliler biliyor. Bildiği içinde yine CHP’den bir başkan seçiyorlar” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı