Bayır: Kendi topuğumuza sıkmayalım

Bayır: Kendi topuğumuza sıkmayalım

CHP Narlıdere Kongresinde konuşan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, partililere iktidarın yakın olduğunu dile getirerek önemli uyarılarda bulundu. Bayır, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

12 Ocak 2020 - 13:59

Didar DEMİRCİ - CHP Narlıdere Kongresinde konuşan İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, 37 yıllık siyaset hayatında iktidarın ilk defa bu kadar yakın olduğunu vurgulayarak, “İktidara o kadar yakınız ki hani böyle elma ağacına elimizi uzatsak elmayı dalından koparıp alacak kadar yakınız” dedi.

Parti içinde ayrışmaların olduğunu, bu ayrışmaların da delege seçimlerinde başladığını dile getiren Milletvekili Bayır, “Bizim asıl rakibimiz AKP, MHP değil bizim asıl rakibimiz kendimiziz! Ayağımıza sıkma konusunda bizden daha başarılı bir parti yoktur. Biz kırıp dökmeye delege seçimlerinde başlıyoruz. Asıl gerçek şudur: Yıllardır iktidar olamayan CHP'ye emek vermiş ak saçlı insanlar, evlatlarına iş bulamadığı için ailelerinin içinde kavga eder duruma gelmiş.” diyerek konuştu.

İKTİDAR OLAMADIKTAN SONRA DELEGE OLSAN NE OLUR

Hükümete de eleştirilerini dile getiren Bayır, “17 yıldır ülkeyi yöneten, Cumhuriyet değerlerini bir bir elden çıkaranlar, geçtiğimiz günlerde en çok oy aldığımız Karşıyaka'da kabul edilemez işler yaptılar. Karşıyaka'da geçen hafta 800 kişi bir okulda tarikat toplantısı yaptılar. Duvarda asılı olan koca Atatürk posterinin üstünü kapattılar. Bunu İzmir'de yaptılar. Laiklik elden gidiyor, Cumhuriyet elden gidiyor. Biz hala sen mi delege olacaksın, ben mi kavgası yapıyoruz. İktidar olamadıktan sonra delege olsan neye yarar? İlçe delegeliği bakın, bugün oy kullanılmasından sonra bitiyor. Başından beri delege sistemine karşı çıktım. Bu sistem bizi ayrıştırıyor. Tüm üyelerle seçim yapmak lazım. Bununla ilgili projelerimizi de sunduk. İktidara o kadar yakınız ki elimi uzatsam elma ağacından elma koparacak kadar yakınız. İktidar olmak için iki önemli unsur var: Türkiye'deki nüfusun yüzde 64'ü CHP’li belediyeler tarafından yönetiliyor. Yerelde iktidarız. Şimdi belediye başkanlarımıza büyük iş düşüyor. Halka dokunacaklar ve topluma sosyal demokrat belediyeciliği tanıtacaklar. Biz ne yapacağız? Çocuğunu işe almadı diye ateş mi püsküreceğiz? Partinize, belediye başkanınıza, ilçe başkanınıza sahip çıkacaksınız" dedi.


“TEK ADAYLI KONGRELER CHP’YE YAKIŞMIYOR”

37 yıllık siyasi hayatında Narlıdere'de bugüne kadar olan hemen her kongreye katıldığına dikkati çeken Bayır, "Katıldığım kongrelerin birçoğunda Narlıdere'de tek adaylı yarışlar yapıldı. Yani, önce çuvaldızı kendimize batıracağız. İnşallah il kongresinde de iki adayımız belki de üç adayımız olacak. Tek adaylı kongreler CHP'ye yakışmıyor. Birileri tarafından dizayn edilmiş gibi oluyor adaya da haksızlık oluyor. İki adaylı bu yarışta kongre sonrasında kazanan CHP olacak. Hangi aday kazanırsa kazansın belediye başkanı ile çalışmak zorunda. Çalışmama gibi bir lüksü yok. Belediye başkanı örgütünü kucaklayacak, ilçe başkanı da belediye başkanını kucaklayacak. Herkesin gönlünde bir arslan yatıyor ama onun kazanmaması bir şeyi değiştirmemeli. Diğeri kazanırsa ötekine daha fazla sahip çıkmalı. Gelin hep birlikte bu ak saçlılara, 'İki yıl daha sıkın dişinizi bu parti iktidar olacak' diyebilelim. Yolumuz açık olsun, inşallah iktidarda buluşacağız" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karşıyaka Belediyesinden Semra Aksu Parkına içki ruhsatı talebi
Karşıyaka Belediyesinden Semra Aksu Parkına içki ruhsatı talebi
İçişleri Bakanlığından kısıtlama açıklaması!
İçişleri Bakanlığından kısıtlama açıklaması!