Bayraklı Belediyesinde kadın personele ’temizlik’ sürgünü

Bayraklı Belediyesinde kadın personele 'temizlik' sürgünü

Geçtiğimiz günlerde isteği ve meslek tanımı dışında bir alanda çalışmaya zorlandığı için intihar girişiminde bulunan Bayraklı Belediyesi personeli olayının altından tam bir skandal ortaya çıktı. Belediye yönetiminin, çoğu üniversite mezunu yaklaşık 20 kadın personel, ilgisiz alanlara sürüldüğü ve mobbinge maruz bıraktığı iddia edildi.

14 Temmuz 2021 - 15:33
Reklam

Gerek siyasette gerekse iş hayatında kadın hakları konusunda önemli bir mücadele sergileyen Cumhuriyet Halk Partisine, darbe yine kendi belediyesinden geldi. Bayraklı Belediyesi, Haziran ayı başında kadın bir personelin intihar girişimi ile gündeme gelmişti. Belediye yönetiminin kamuoyundan saklamaya çalıştığı bu intihar girişimi DİSK Genel İş Sendikası 6 Nolu Şubenin açıklaması ile gün yüzüne çıkmıştı. Ancak iddialara göre Bayraklı Belediyesinde mobbinge uğrayan tek kadın çalışanın Pınar Ö. olmadığı yönünde...

İŞTEN ÇIKARILMAKLA TEHDİT EDİLDİ 
İddiaya göre Bayraklı Belediyesi Destek Hizmetleri Biriminde görevli Pınar Ö. İdari izindeyken çağrılıp, kendi iradesi dışında Park Bahçeler Müdürlüğü’de görevlendirilmek istendi. Görev kağıdını imzalamayan Pınar Ö.’ye Belediye Başkan Yardımcısı evrakı imzalamaması halinde, işten çıkartılacağı tehdidinde bulununca da Pınar Ö., intihar girişiminde bulundu. Bayraklı Belediyesi Osmangazi Hizmet Binası’nda meydana gelen olayda Pınar Ö.'yü intihar etmekten olay yerine gelen polis ekipleri vazgeçirdi. 

MOBBİNGE UĞRAYAN SADECE PINAR Ö. DEĞİL!

Bu intihar girişimi Belediye yönetimince örtbas edilirken, gazetemize ulaştırılan bir görevlendirme evrakı, belediyede mobbinge uğrayan tek kadın çalışanın Pınar Ö. olmadığını gösteriyor. Haber kaynakları belediyede uzun yıllardın çalışan yaklaşık 20 kadın çalışanın, mobbinge uğradığını, eğitim ve mesleki yetenekleri ile ilgisi bulunmayan alanlara sürülerek, işi bırakmaya zorlandığını iddia ediyor. 
Mobbinge urayan kadın bir personel için 'Müdürün odasının temizliğinden ve çay servisinden sorumludur' şeklinde not düşüldüğü de görülüyor.

TEK KALEMDE 11 KADIN PERSONELE SÜRGÜN
Büyük çoğunluğu yardımcı hizmetler personeli olan 11 kadın çalışana ilişkin görevlendirme yazısı, Belediyedeki bu mobbingin boyutunu ortaya koyuyor. İşte mobbing uygulandığı iddia edilen kadın personele ilişkin o görevlendirme yazısı: 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de orman yangını çıktı!
İzmir’de orman yangını çıktı!
İzmir’de korkutan baca yangını
İzmir’de korkutan baca yangını