Bayraklı’da 16 bin aileye erzak desteği

Bayraklı'da 16 bin aileye erzak desteği

Bayraklı Belediyesi, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 11 Mart'tan bu yana yaklaşık 16 bin aileye erzak desteğinde bulundu; 57 bin noktada ise dezenfeksiyon çalışması yaptı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, salgın sürecinde, her alanda vatandaşın yanında olduklarını söyledi.

24 Haziran 2020 - 11:14

Bayraklı Belediyesi ekipleri, COVİD-19 salgını nedeniyle yaklaşık 3.5 aydır süren çalışmalarda 57 bin 245 noktayı dezenfekte ederken, 160 bin 85 kişiye de maske ve dezenfektan dağıttı. Ekipler, bu süreçte 15 bin 764 aileye erzak kolisi ulaştırdı. Aynı dönemde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan bin 638 kişinin de alışveriş ve ev ihtiyaçları giderildi. Öte yandan Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı doktorlar 507 hastaya evde bakım hizmeti verdi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise 882 iş yerinde fahiş fiyat denetimi yaptı. Salgın boyunca 989 sokak hayvanının tedavisini gerçekleştiren Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de, ilçenin çeşitli noktalarında 3 bin 455 kilogram mama dağıttı. Ayrıca, Halkla İlişkiler birimi görevlileri, 65 yaş üstü bin 118 vatandaşı arayarak hal hatır sordu, onların taleplerini aldı.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, belediye hizmetlerini aksatmadan sürdürürken, bir yandan da salgınla mücadele ettiklerini belirterek, "İlçe olarak salgın sürecini iyi yönettik. İlk günden bu yana görevli tüm personelimiz, büyük özveriyle çalışmalarını sürdürüyor. Her alanda aldığımız tedbirler ve yapılan desteklerle yurttaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Hep birlikte bu sorunu da atlatıp, güzel günlerde bir araya gelmeyi diliyoruz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de 462 litre kaçak içki ele geçirildi
İzmir'de 462 litre kaçak içki ele geçirildi
İçişleri Bakanlığından kısıtlama açıklaması!
İçişleri Bakanlığından kısıtlama açıklaması!