Bebeğiniz ile önceden tanışmak istemez misiniz?

Bebeğiniz ile önceden tanışmak istemez misiniz?

Medifema Hastanesi, gebelikte oldukça önemli olan, üst seviye görüntüleme tekniği olan 4 boyutlu ultrason hizmeti de veriyor.

30 Nisan 2021 - 17:01 - Güncelleme: 30 Nisan 2021 - 17:01

ÖNCÜŞEHİR - Gebelik testi sonucunun pozitif çıkmasının ardından yapılan gebelik takibinde düzenli aralıklarla ultrason muayeneleri yapılmaktadır. 2 boyutlu standart ultrason muayenesi gebelik döneminin rutin bir muayene şeklidir. 4 boyutlu ultrasonlara ise genellikle anne adayının isteğine bağlı olarak başvurulmaktadır. Tıpkı 2 boyutlu ultrason gibi 3 boyutlu ve 4 boyutlu ultrasonlar da bebeğin anne karnındaki görüntüsünü ortaya çıkarmak için ses dalgalarını kullanır. Ancak burada farklı olan şey 3 boyutlu ultrasonda bebeğin üç boyutlu bir görüntüsü elde edilirken 4 boyutlu ultrasonda bebeğin videosu elde edilmektedir. Bu sayede bebeğin gülümsemesinden esnemesine kadar pek çok hareketi detaylı bir şekilde izlenebilir.

4 boyutlu ultrasonografi hizmeti veren Medifema Hastanesi tarafından yapılan açıklamada, “4 boyutlu ultrasonografi ebeveynlerin doğmamış bebeklerini görmelerini sağlayarak daha özel bir bağ kurmalarına yardımcı olur. Bebeklerinin yüzlerini 2 boyutlu ultrasona kıyasla çok daha gerçekçi görüntüde görmek ebeveynler açısından oldukça ilgi çekicidir. 4 boyutlu ultrason 3 boyutlu ultrasona benzer ancak bunun yanında bebeğin hareketlerini gösterir. Ebeveynler bebeklerinin tekme attığını ya da gözlerini açıp kapadığını görebilirler” ifadeleri kullanıldı.

Konu hakkında daha detaylı bilgi veya randevu almak için; WhatsApp numarası olan 0533 896 24 24’e yazabilir ya da 0232 854 1 854 numaralı hattı arayabilirsiniz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocukluk arkadaşını öldüresiye bıçakladı, hiçbir şey olmamış gibi izledi
Çocukluk arkadaşını öldüresiye bıçakladı, hiçbir şey...
İşte İzmirli Başkanların 20'li yaşları...
İşte İzmirli Başkanların 20'li yaşları...