Bekir Coşkun heykeli niye kalktı?

Bekir Coşkun heykeli niye kalktı?

Buca Belediyesinin Menderes Mahallesinde yapımı süren parka koyduğu yazar Bekir Coşkun heykeli sabah saatlerinde kaidesine konulduktan sonra akşam yerinden kaldırılması merak uyandırdı.

09 Ocak 2021 - 22:05 - Güncelleme: 09 Ocak 2021 - 22:12
Reklam

Buca Belediye meclisinde oybirliği ile alınan karar gereği yakın zamanda hayatını kaybeden yazar Bekir Coşkun'un adı Menderes Mahallesindeki bir parka verildi. Buca Belediyesi de bu parka yaklaşık 2 metre yüksekliğinde bir Bekir Coşkun heykeli koymaya karar verdi. İşte o heykel bugün sabah saatlerinde parktaki kaidesinin üzerine konuldu. Ancak heykel fazla zaman geçmeden belediye ekiplerince tekrar yerinden kaldırılıp götürüldü. Bu durum mahallede merak uyandırdı.


BUCA BELEDİYESİ: PROVA YAPILDI

Konuya ilişkin olarak oncusehir.com'a yapılan özel açıklamada söz konusu parkın yapım çalışmalarının devam ettiği belirtilerek, "Belediyemizin ilgili birimleri tarafından park yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam edilmektedir. Bahse konu parkta yer alan Bekir Coşkun Heykeli prova icin kaidesine yerleştirildikten sonra ölçüleri, kaidenin sağlamlığı vb. işlemleri yapılmış ve rutin planlanan süreç işletilmiştir. Bilindiği üzere, parkın yapımında kepçe ve iş makineleri çalıştığı için manevra vb. durumlarda heykel kaidesinin zarar görmemesi adına şu anda heykel park alanımızda değildir. Çalışmalarımız sonuçlanıp parkımız halkımıza hizmete açıldığında Bekir Coşkun Heykeli de tüm ihtişamıyla bu anlamlı parktaki yerini alacaktır" ifadelerine yer verildi. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi bıçakladı
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi...
İzmir’de park kavgası: 1’i ağır, 2 yaralı
İzmir’de park kavgası: 1’i ağır, 2 yaralı