Bergama’da "Değerli Zamanlar Eğitim Sistemi" başlıyor

Bergama'da "Değerli Zamanlar Eğitim Sistemi" başlıyor

Bergama’da 10-18 yaş aralığındaki gençlerin sportif ve sanatsal alanda kendi yeteneklerini keşfedip, geliştirmelerini sağlamak üzere “Değerli Zamanlar Eğitim Sistemi” başlıyor. 

08 Ekim 2020 - 15:41 - Güncelleme: 08 Ekim 2020 - 16:33

Göreve geldiği ilk günden gençlere ve spora önem veren Belediye Başkanı Hakan Koştu, 10-18 yaş aralığındaki gençleri bu faaliyete katılmaya davet etti. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile işbirliği içerisinde yapılacak olan "Değerli Zamanlar Eğitim Sistemi" Belediye öncülüğünde, Kaymakamlık ve Halk Eğitim Merkezi ortaklığında düzenlenecek. Çalışmanın merkezinde gençlerin olduğu kurslar Korona virüs tedbirleri kapsamında başlayacak ve katılım ücretsiz olacak. Kurs malzemelerinin belediyenin yapmış olduğu işbirliği çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacağını açıklayan Başkan Koştu, ayrıca tüm katılımcılara forma ve şapka verileceğini söyledi.

HEM SPOR HEM SANAT KURSU İÇİN MÜRACAATLAR BAŞLADI

Başvuru yapmak isteyen gençler bir spor dalı ile birlikte birde sanat dalı ( Müzik, Tiyatro, Resim) seçmek zorunda olduğu kurslar için https://forms.gle/awNR66pJHDpyB6mF8 linginden online kayıt yapılabileceği gibi Bergama Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne şahsen başvuru yapılabilecek. Hangi dallarda kurs açılacağı grup sayılarına ve talep edilen kurs sayısına göre başvurular alındıktan sonra planlanacak. Tüm çalışmalar Bergama Belediyesi Ilıca Spor Tesisleri’nde gerçekleşecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de şüpheli ölüm
İzmir'de şüpheli ölüm
Kadın meclis üyesine hakaret eden Başkan Yardımcısı görevden uzaklaştırıldı
Kadın meclis üyesine hakaret eden Başkan Yardımcısı görevden...