Bergama’nın mülki amirleri Koronavirüs denetiminde

Bergama’nın mülki amirleri Koronavirüs denetiminde

İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüs tedbirleri kapsamında başlattığı denetimlere Bergama’da aralıksız devam ediliyor.

09 Kasım 2020 - 13:42

Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Belediye Başkanı Hakan Koştu, İlçe Emniyet Müdürü Bayçora Durağan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ümmiye Çelik Saygın Pazartesi Pazarı’nda yapılan denetimlere katılıp, maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda vatandaşlara uyarıda bulundular.  

Koronavirüs salgınına karşı işyerleri ve halka açık alanlarda tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığı, İçişleri Bakanlığı'nın genelgeleri doğrultusunda Belediye Zabıta Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve ilgili kurumların ekipleri tarafından ortaklaşa çalışmayla sürekli olarak denetlenmeye sıkı bir şekilde devam ediliyor.

Başkan koştu; “sevdiklerimiz için koronavirüsü hafife almayalım”

Denetimlerin ilçe merkezi başta olmak üzere Ayaskent, Zeytindağ, Yenikent, Göçbeyli, Bölcek ve kırsal mahallelerde aralıksız devam ettiğini, bu denetimlerin vatandaşların sağlığı için yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Hakan Koştu “İçişleri Bakanlığımızın genelgeleri doğrultusunda pazaryerlerinde, kamuya açık alanlarda, işyerleri ve toplu taşıma araçlarında denetimlerimiz aralıksız sürüyor. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralına uymayanları ekiplerimiz uyarıyor. Burada amacımız ceza yazmak ve yaptırım uygulamak değil ancak kuralları ve uyarıları dikkate almayıp, uymamakta ısrarcı olanlar için yasaların gereğini yerine getiriyoruz. Tüm vatandaşlarımız işbirliği içerisinde anlayışlı hareket ederek, sevdiklerimiz için kurallara uyarak Koronavirüs’e karşı mücadelemizi sürdürmeliyiz” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son iki gündür kendi rekorunu kırıyor
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son...