Bergama, Türkiye-Kıbrıs kardeş şehir toplantısına Zoom...

Bergama, Türkiye-Kıbrıs kardeş şehir toplantısına Zoom üzerinden katıldı

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından organize edilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kardeş Şehirleri Toplantısı online olarak Zoom üzerinden gerçekleştirildi. 

17 Aralık 2020 - 13:05

Toplantıya katılan Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Umutlu, kardeş belediyelerin yapacağı ortak etkinlikler ve işbirlikleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Türkiye ve KKTC’deki kardeş belediyelerin kültür, sanat ve spor gibi faaliyetlerle birlikte geliştirilecek ortak projeler, araç desteği, bilgi ve tecrübelerin kardeş şehirler arasında karşılıklı artırılması istişare edildi.

Başkan yardımcısı umutlu; “canımızdan bir parça kıbrıs kardeş belediyelerimizle işbirliğimize devam edeceğiz”

Canımızdan bir parça Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan belediyelerle her zaman işbirliği içerisinde olunduğunun altını çizen Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Umutlu, “Yavru vatanımız Kıbrıs’ta 1998 yılından beri Lefke, 2017 yılından beri de Beyarmudu Belediyeleri ile yaptığımız protokol ile kardeş şehir ilişkilerimizi yürütüyoruz. İşbirliği faaliyetlerimizin geliştirilmesini hedefliyoruz. Karşılaşılan sorunların tespit edilmesi ve müşterek çözüm önerilerinin geliştirilmesi hususlarında bu toplantımız son derece faydalı olmuştur” dedi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
İzmir'de 5 aydır aranan genç, kız silah imalathanesi baskınında bulundu
İzmir'de 5 aydır aranan genç, kız silah imalathanesi baskınında...