Bil Koleji’nden bursluluk sınavı çağrısı

Bil Koleji'nden bursluluk sınavı çağrısı

İzmir’de eğitim sektörüne yenilikçi inovaktif bir kültür getiren Özel Çiğli Bil Koleji Okul Müdürü Cevat AYGÜL, İzmirli tüm öğrencilerimizi 22 - 26 Mart tarihinde yüz yüze gerçekleştirilecek “Okula Kabul ve Bursluluk Sınavı”na davet etti.

17 Mart 2021 - 09:54

BİL’ de neler mi var?
“Hibrit  Kariyer” BİL’ de
“Çevrimiçi Öğretim Platformu BİLLEARN” BİL’de
“MENTÖRLÜK” Sistemi” BİL’ de
“YDS Hazırlık sistemi “ BİL ‘de
“Yabancı Dil Ödev Takip Sistemi  BİLLANGUAGES” BİL’ de
“Performans İzleme Süreç Analizi” BİL’ de
“Akademik Takip İzleme Süreci BİL’ de
ÖZEL ÇİĞLİ BİL ANADOLU LİSESİ
ÖZEL ÇİĞLİ BİL ORTAOKULU
 
PANDEMİ SÜRECİNDE YÜZ YÜZE SINAV NASIL YAPILACAK  
 
Sağlık her işin başında gelir. Yine önemli bir ihtiyacımız olan eğitim adına yaptığımız bu sınav Bakanlığımızca salgın sürecinin yönetilmesine yönelik hazırlanan klavuza uygun olarak yapılacaktır. Başvurularda sınav günü geçerli HES kodu istemekteyiz. Yine sınav günü öğrencilerimiz Başvuru belgesi kimlik bilgisinin yanında HES kodu ile gelme zorunluğu bulunmaktadır. HES sorgulaması yapılmayan hiçbir öğrenci sınava alınmayacaktır. 20 öğrencinin eğitim alabildiği 30m2liksınıflarda 10 öğrenci sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde sınava alınacaktır. Sınav süresince sınıfların havalandırılması sağlanacak olup, seans aralarında mutlaka yeni hijyen koşulları sağlanacaktır. Öğrencilerimizin dezenfektanlara kolay ulaşımı sağlanabilmesi amacıyla gerekli tedbirler alınmıştır.  Bu koşullarda sınav yapacağımızı taahhüt ederek üst makamlarımızdan onayımızı aldık. Bu nedenle öğrencilerinizi sınavımıza gönül rahatlığı içerisinde güvenle gönderebilirsiniz.
https://bilkolejibursluluksinavi.k12net.com

Sınavlar saat 10:00  ve14:00 seanslarında seyreltilmiş sınıflarda Covid – 19 tedbirleri kapsamında yüz yüze olarak yapılacak.


BİL KOLEJİ / DÜNYA İNOVASYON OKULU

Ve bir çok sistemimizi anlatmak için tüm velilerimizi kampüsümüze bekliyoruz.

            Geleceğin en önemli becerileri arasında yer alan, İletişim yönetimi, itibar yönetimi, gizlilik yönetimi, bilgi yönetimi, fırsat yönetimi, teknoloji yönetimi gibi beceriler İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ile bilim kurullarının hazırladığı öğretim programları okulumuzda hayata geçirilmektedir. Bu amaçla öğretmenlerimiz yine İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerince hizmetiçi eğitimlere alınmaktadır. Nasıl ki “Dünün güneşi, bugünün çamaşırını kurutmuyor” ise geleneksel öğretim yaklaşımları bugünün Z kuşağı gençlerinde karşılık bulamıyor.

            Dünya İnovasyon Okulu Bil de inovasyon; “Sürekli düşünmek, Yeniden tasarlamaktır. Bil de inovasyon; “Kaliteli öğrenme motivasyonu, hayal gücünü geliştiren zihinsel bir dönüşümdür. “ İnovasyon niteliklerimizde yaratıcılığı, girişimciliği, bilimsel ve analitik düşünmeyi, problem çözme becerilerini odak noktası olarak benimsedik. Özgün yenilikçi modern öğrenciler yetiştirmek için “Yenilikçi öğretim tasarımından hibrit öğrenme deneyimine, Üniversite – Kolej işbirliğinden geleceğe yönelik pedagojik çözümlemelere, kişiselleştirilmiş öğretim platformlarından farklı düşünme biçimlerini destekleyen ölçme ve değerlendirme sistemlerine kadar inovasyon odaklı eğitim modelimiz ile tüm iZMİR halkının hizmetindeyiz.Pandeminin başladığı 12 Mart 2020 tarihinden itibaren Bil Koleji ailesini oluşturan yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize yönelik 500 ün üzerinde online eğitimler gerçekleştirildi. Böylesine büyük bir çalışma İstanbul Aydın Üniversitesinin Bil Kolejlerine olan desteğinin bir ürünüdür  

BİL KOLEJİ’NDE “BAŞARI BİR KÜLTÜRDÜR.”

            Bil Koleji’nde “Başarı bir kültürdür. Her alandaki başarı takip edilir ve öğrencilerimiz motive edilir. Ödül Takip ve Motivasyon kurulumuzca ödüllendirilir. 2020’de ilk mezunlarını veren Anadolu Lisemizden 55 öğrencinin 51 Çeşitli üniversitelerin çeşitli fakültelerine yerleşmişlerdir.

            Bu vesileyle öğrencilerimizi ve onları sınavlara hazırlayan öğretmenlerimizi tekrar kutluyorum.

            Soru çözen, çok net çıkaran öğrenci olmanın yanında sorun çözen karşılaştığı problemlere proje tabanlı yaklaşan bireyler yetiştirmek için varız. Buradan eğitimi öncüleyen velilerimize seslenmek istiyorum. Pandemi süresince öğrencinizin yaşadığını düşündüğünüz öğrenme kayıplarını giderecek yoğunlaştırılmış programlarımız şimdiden hazır. 2021/2022 Eğitim öğretim yılı için erken kayıt yaptıran öğrencilerimiz, bu özel ekstra öğretim programlarımızdan yararlanabileceklerdir. İyi ki Bil Kolejini seçmişim demenin mutluluğunu yaşamak için, bir kahve içimi kampüsümüze bekliyoruz. Tıpkı şu anda yüzlercesie bu mutluluğu yaşattığımız velilerimiz gibi. Özel Çiğli Bil Koleji Lise eğitiminin temelini oluşturan ortaokul için de kolları sıvadı ve 2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde Özel Çiğli Bil Ortaokulu ile de siz değerli velilerimiz ve öğrencileriyle buluşmanın heyecanını yaşıyor.

Eğitim hayatımızda branşlaşmanın başladığı yer ortaokuldur, akademik anlamda iyi yetiştirilmiş lise adayları için yine geleneksel olan eğitim anlayışının dışına çıkarak inovasyon çağının gerektirdiği eğitimi “Dünya İnovasyon  Okulu” olarak gerçekleştirmek için tüm altyapı çalışmalarımız tamamlanmıştır. Ortaokulda temel branşların yanında öğrencilerimizin sosyal ve bedensel gelişimlerini sağlayacak her türlü aktivite akademik takvimle birlikte yürütülmektedir. Ulusal ve uluslararası yarışmalara ve projelere öğrencilerimiz ilgili kurullar tarafınca hazırlanırlar.

 Ortaokulda 5. Sınıf  öğrencilerimiz yabancı dil ağırlıklı hazırlık sınıfı olarak haftada 20 saat yabancı dil ağırlıklı bir eğitim alacaklardır. Kalan diğer 20 saat ise diğer temel branşlara dağıtılacaktır.

Ortaokul 6. Sınıfta ise yabancı dilin yanı sıra lisedeki branşların akademik altyapısı yoğun bir şekilde verilecektir.

Ortaokul 7. Sınıfta lise hazırlığı son sınıfa bırakmamak için LGS çalışmalarını başlattığımız yıl olacaktır. 

Ortaokul 8.sınıfta 7. Sınıfta başlattığımız LGS çalışmalarını yaz dönemi hızlandırmalarıyla başlatıp yıl boyunca yoğunlaştırılmış sınav hazırlık programıyla devam edilecektir. 2021-2022’de okullarımız:

ÖZEL ÇİĞLİ BİL FEN LİSESİ

GELECEĞİNİZ İÇİN ÖNEMLİ BU SINAVA NASIL KATILABİLİRSİNİZ

Sınavımıza https://bilkolejibursluluksinavi.k12net.com adresinden kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıca kampüsümüze gelerek bir kahve içimi esnasında sınavla ilgili bilgi alabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz. %100 %90 gibi yüksek burslar kazanabilecekleri, mutlu ve taçlandırılmış başarının adresi Bil Koleji Okula Kabul ve Bursluluk sınavına tüm öğrencilerimizi bekliyoruz. Öğrencilerimize başarılar dilerken sözlerimi Ulu Önder Atatürk’ün bir sözünü paylaşarak bitirmek istiyorum. “Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyenindir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
Kızını uyuşturucu kullandığı için eşarpla boğarak öldürmüş
Kızını uyuşturucu kullandığı için eşarpla boğarak...