Bornova Belediyesi Kent Kitaplıkları hizmete açıldı

Bornova Belediyesi Kent Kitaplıkları hizmete açıldı

Bornova Belediyesi Kent Kitaplıkları, normalleşme süreci kapsamında yeniden hizmete açıldı.

11 Mart 2021 - 16:57

Tedbirler çerçevesinde, 08:30-17:00 saatleri arasında hizmet veren kitaplıklara maskesiz kimse giremeyecek. Girişte vatandaşlara ateş ölçümü yapılarak HES Kodu sorgulanacak. Ad, soyad ve telefon gibi bilgilerinin yer aldığı form doldurulacak. Ders çalışma salonları kapasitelerinin üçte biri oranında kişiye hizmet verecek. Sosyal mesafe korunarak oturulacak ve çalışma salonunda en fazla 4 saat kalınabilecek. Kitap raflarının bulunduğu bölüme en fazla 2 kişi alınacak. Kitapların ödünç verilmesi ve iade işlemleri ise tek tek yapılacak. 


8 Kitaplık hizmet veriyor

Bornova Belediyesi, vatandaşlarını okumaya teşvik etmek için bünyesinde bulunan 8 kitaplık ile hizmet veriyor. Çamdibi, Naldöken, Kayadibi, Karaçam, Çamiçi, Altındağ ve Atatürk Mahallesi kitaplıkları ile  Bornova Merkez’de bulunan Atatürk Kitaplığı’nda  felsefeden tarihe, Türk ve dünya klasiklerinden çocuk kitaplarına kadar her türlü kitap vatandaşlarla buluşuyor. 

Uygun ortam ve internet

Öğrencilerin rahat ders çalışması için uygun ortam sağlanan Çamdibi, Naldöken ve Atatürk Kitaplıklarında ayrıca Herkes İçin Kütüphane Projesi kapsamında bilgisayar ve internet hizmeti de veriliyor. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Buca’nın sokaklarında büyük değişim
Buca’nın sokaklarında büyük değişim
Başkan İduğ'dan şantiyede bayramlaşma
Başkan İduğ'dan şantiyede bayramlaşma