Bornova Belediyesi’nden esnafa desteğe devam

Bornova Belediyesi’nden esnafa desteğe devam

Bornova Belediyesi’nin kiracısı olan ve pandemiden etkilenen esnaftan 2021 yılında da kira alınmaması için çalışma başlatıldı.

06 Ocak 2021 - 11:27

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, koronavirüs salgını nedeniyle 2020 yılında büyük sıkıntı yaşayan esnafa verdikleri desteğin yeni yılda da artarak devam edeceğini söyledi. 2021 yılının toplantısını gerçekleştiren Bornova Belediye Meclisi’nde Belediye mülkiyetindeki taşınmazlarda kiracı olan esnafa destek olunmasına ilişkin önerge oybirliği ile ilgili komisyonlara gönderildi.

Bornova Belediye Meclisi 2021 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Büyükpark içerisindeki Nikah Salonu’nda yapılan toplantıda Belediyeye ait taşınmazlarda kiracı olan ve salgınla mücadele kapsamında başta kapatılma olmak üzere uygulanan kısıtlamalar nedeniyle ekonomik zorluklar yaşayan esnafın kira bedellerini ödemeyediklerine yönelik verdikleri dilekçelerin incelenerek karara bağlanması hakkındaki önerge oybirliği ile ilgili komisyonlara gönderildi.

Gereği neyse yaparız

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, esnafın yaşadığı mağduriyeti gidermek için gereken herşeyi yapmaya hazır olduklarını söyledi. Pandeminin başından bu yana esnafa destek olma adına herşeyi yaptıklarını söyleyen Başkan İduğ, “Bugüne kadar vergi ödemelerinde her türlü kolaylığı gösterdik. İlçe esnafına hijyen paketleri dağıtıp, mekanların dezenfeksiyonlarını gerçekleştirdik. Kiracımız olan esnafın kira bedellerini ödeyemediklerine yönelik dilekçelerini de titizlikle inceleyip, gereğini yapacağız. Kimseyi mağdur etmeyiz. Bornova Belediyesi olarak tüm vatandaşlarımızın olduğu gibi esnafımızın da yanındayız” diye konuştu. 

Kentsel yenileme şart

Meclis toplantısında kentsel yenilemeyle ilgili görüşlerini de dile getiren Başkan İduğ, “Bornova’da hem güçlendirilecek, hem de yıkılması gereken bina sayısı bir hayli fazla. Bu binaların acilen yenilenmesi gerekiyor. Bu konuda Bornova Belediyesi olarak görüşlerimizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilerine ilettik. Büyükşehir Belediyemizle de çok ciddi çalışma ve görüşmelerimiz var.  Riskli binaları yenilerken insanların haklarını vermek durumundayız. Kentsel yenileme konusunda tüm tarafların aynı masaya oturup, üzerinde uzlaşılmış kararlar alması gerekiyor” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cengiz
    2 ay önce
    Baskanim esnafa destege devam demisiniz ben bornova merkezde eski carsinin icinde 5 senedir esnafim pandemi basladigindan beri hic bir sekilde ne destek aldim nede destek gordum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Tabipleri Birliği'nden korkutan açıklama:
Türk Tabipleri Birliği'nden korkutan açıklama: "Çoğu ilde...
İzmir'deki depo cayır cayır yandı!
İzmir'deki depo cayır cayır yandı!