Bornova Belediyesi’nden yol hamlesi

Bornova Belediyesi'nden yol hamlesi

Bornova Belediyesi ilçe genelinde sürdüğü asfalt, beton ve kilit parke taş çalışmalarını sürdürüyor

09 Aralık 2020 - 14:29

Kent içi ulaşımı rahatlatmak ve güvenli hale getirmek amacıyla yapılan yol çalışmalarında sıra, Bornova'nın en hareketli yerlerinden olan Çamdibi Pazaryeri bölgesine geldi. Son iki yıl içinde Rafetpaşa Mahallesi’nde 40, Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde ise 28 sokakta parke taş çalışması yapan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, son olarak ilçenin en işlek yerlerinden olan Çamdibi Pazaryeri bölgesindeki sokakları yenilemeye başladı. Devam eden çalışma kapsamında Pazayeri civarında 2.500 metre kare parke taş döşenecek.

Yenileme, bakım ve onarım

Bornova Belediyesi’nin 2019 yılında bu yana yaptığı çalışmalarda 60 metrekare yol yenilenirken, 24 bin metrekarelik bakım onarım çalışması yaptı. Toplamı 84 bin metrekare olan çalışma kapsamında 21 km asfalt döküldü. Aynı süreçte 169 bin metrekaresi yenileme, 27 bin metrekaresi bakım onarım olmak üzere toplam 187 bin metrekare parke taş kullanıldı. Parke taş kullanılarak yapılan yolların uzunluğu ise 38 kilometreyi buldu. 

Başkan İduğ: Çalışmalarımız sürecek

İlçenin tüm mahallelerindeki sokakları kent kimliğine yakışır hale getirdiklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Çamdibi Pazaryeri ve çevresi ilçemizin en hareketli yerleri arasında yer alıyor. Kapalı pazaryerimiz dışında esnaf va yerleşimin de yoğun olduğu bir bölge. Burayı hem ulaşım, hem görüntü açısından daha konforlu bir hale getirmeyi hedefliyoruz. İlçe genelindeki çalışmalarımız devam edecek. 2021 yılında kurmayı planladığımız asfalt plenti ile de Bornova’daki yol sorunun kökten çözeceğiz ” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Valilik açıkladı: İzmir'de yeni korona kararları
Valilik açıkladı: İzmir'de yeni korona kararları
TikTok fenomeninin hesabı 'müstehcen' paylaşımlar nedeniyle kapatıldı
TikTok fenomeninin hesabı 'müstehcen' paylaşımlar nedeniyle...