Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu bir sezonda üç turne...

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu bir sezonda üç turne gerçekleştirdi

İzmir seyircisinin ilgiyle izlediği ve Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde sahne alan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) "Başka Bir Bremen Mızıkacıları Hikayesi" adlı çocuk oyunuyla ilk defa Balıkesir seyircisiyle buluştu.

02 Mayıs 2019 - 09:39

2018 - 2019 sezonunda Ankara ve Bursa'nın ardından 3. turnesini Balıkesir'de gerçekleştiren BBŞT, Balıkesir Valiliği'nin düzenlediği Çocuk Sanat Festivali'ne bu sezon sahnelemeye başladığı yeni çocuk oyunu "Başka Bir Bremen Mızıkacıları Hikayesi" ile katıldı. Balıkesir Avlu Kongre ve Kültür Merkezi 850 kişilik Fatih Salonu'nda sahnelenen oyuna çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Oyunu keyifle izleyen çocuklar, şarkılara da eşlik ederek eğlenceli zaman geçirdi.


1 sezonda 3 turne

27 yıldır Bornova'da oyunlarını sahneleyerek tüm İzmir'i tiyatro sanatına doyuran, oyunlarını kapalı gişe sergileyen Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu İzmirli seyircilerinin yanı sıra farklı şehirlerdeki seyircilerle de buluşuyor. BBŞT, geçtiğimiz Aralık ayında TAKSAV 23. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali'ne "Ziyaret"  isimli oyunuyla katılmıştı. Mart ayında ise Bursa Nilüfer Tiyatro Festivali'nde de "Ziyaret" oyununu sahneleyen BBŞT, sezonunun 3. Turnesi'ni Balıkesir'e gerçekleştirdi. Balıkesir Çocuk Sanat Festivali'nin daveti üzerine "Başka Bir Bremen Mızıkacıları Hikayesi" oyunu ile çocukların karşına çıktı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bir mahalle diken üstünde: 4 kişi yaralandı
Bir mahalle diken üstünde: 4 kişi yaralandı
Mesut Yılmaz'ın durumu hakkında flaş açıklama
Mesut Yılmaz'ın durumu hakkında flaş açıklama