Bornova’da asfalt harekatı: Hafta içi sokaklar, hafta sonu...

Bornova’da asfalt harekatı: Hafta içi sokaklar, hafta sonu sanayiler

İlçedeki yol sorununu çözmek için Asfalt Üretim Tesisi kuran Bornova Belediyesi, büyük bir hızla Bornova’nın yollarını yeniliyor. Hafta için ilçenin farklı noktalarında çalışan ekipler, hafta sonları da sanayi siteleri gibi hafta içi yoğun çalışan yerlerde bulunan yollarda yama ve serim çalışmaları gerçekleştiriyor. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, 3. Sanayi sitesi içinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

09 Mayıs 2022 - 09:04

Belediyeye kazandırdıkları Asfalt Üretim Tesisi sayesinde sadece serim değil, yama çalışmaları da yaptıklarını ifade eden Başkan Mustafa İduğ, “İhtiyaç olan her noktayı belirliyor ve asfaltlama yapıyoruz. Ama bazı noktalarda alt yapı ile ilgili sorunlar olduğu için önce alt yapı çalışmasının tamamlanmasını bekleyeceğiz. Planımızı yaptık, adım adım ilerliyoruz. Hedefimiz yıl sonuna kadar 100 bin ton asfalt dökmek. Bu hafta Yeşilova bölgesinde asfaltlama çalışması yapacak, hafta sonuna da bir başka sanayi sitemizde olacağız. Hafta içinde yoğun çalışma olan sanayi sitelerinde yama ve serim çalışmalarını esnafın da işine engel olmamak için Pazar günü yapıyoruz. Sırayla geliyoruz, girilmedik sokak kalmayacak” dedi.

Esnaftan asfalt teşekkürü

Asfaltlama çalışmasının 3. Sanayi Sitesi’nde işletmesi bulunan Bornova Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkan Vekili Gazi Polat, “Sanayi Sitleri hafta içi yoğun çalışan yerler. 3. Sanayi Sitemizin içinde olan yollarımızda uzun zamandır bozuktu. Bu konuya el atan Başkanımız Mustafa İduğ’a çok teşekkür ederiz. Özellikle de çalışmaların sitemizin kapalı olduğu Pazar günü yapılması bizi memnun etti” diye konuştu.

Bornova’da yaşayan taksi şoförü Mehmet Emin Yalçın ise,  “Bir şoför olarak sürekli yollardayız. İlçemizde bazı yerlerde maalesef yollarımızın durumu kötüydü. Asfalt Üretim Tesisi kurarak bu konuda çalışma başlatan Başkanımız Mustafa İduğ’a ve belediyemize çok teşekkür ederiz”  dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti'den İYİ Parti'ye katılım! Kırkpınar: Az kaldı, geliyoruz
AK Parti'den İYİ Parti'ye katılım! Kırkpınar: Az kaldı,...
MSB acı haberi duyurdu: 4 asker şehit oldu
MSB acı haberi duyurdu: 4 asker şehit oldu