Bornova’nın ilk taziye evi Kavaklıdere’ye açıldı

Bornova’nın ilk taziye evi Kavaklıdere’ye açıldı

Kavaklıdere’de törenle hizmete açılan Taziye Evi’yle Bornova Belediyesi vatandaşın bir ihtiyacını daha giderdi. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, diğer taziye evlerinin de 2020 yılı içerisinde açılacağını duyurdu.

25 Ocak 2020 - 15:48

Kavaklıdereli vatandaşın katılımıyla gerçekleşen Taziye Evi açılışında konuşan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Göreve gelmeden önce ve sonrasında gerçekleştirdiğimiz mahalle ziyaretlerinde bizden en çok talep edilen yatırımlardan biri taziye evleriydi. Önceki dönem yapımına başlanan taziye evinin projesini revize ederek daha işlevsel bir hale getirmeye çalıştık. Sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılacağı şekilde planladığımız bu mekanı BELGEM’in Kavaklıdere şubesi olarak da kullanacağız. Diğer mahallelerimiz için planladığımız taziye evlerini de 2020 yılı içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.BAŞKAN İDUĞ’DAN KAVAKLIDERE SAKİNLERİNE BİR SÖZ DAHA

Taziye Evi açılışı sırasında vatandaşla bir araya gelen Başkan Mustafa İduğ, konuşması sırasında bir söz daha verdi. İduğ, Kavaklıderelilerin talep ettiği futbol sahasıyla ilgili güzel haberi vererek, “Sahanın yapımına en kısa sürede başlayıp 23 Nisan’da açılışını yapmak istiyoruz. Çocuklarımıza armağan edeceğimiz bu sahadaki ilk maçta muhtarlarımızla birlikte ben de oynayacağım” dedi.


KAVAKLIDERE MUHTARINDAN ‘TEŞEKKÜR’

Kavaklıdere Mahallesi Muhtarı Ömer Kaça Taziye Evi açılışında en önemli ihtiyaçlardan birinin daha giderildiğini vurgulayarak emeği geçen herkese teşekkür etti. Muhtar Kaça, “Taziye Evi’yle birlikte çok güzel parkımız da oldu” dedi.

TAZİYE EVİ, GÜZEL BİR YAŞAM ALANI DA KAZANDIRDI

Kavaklıdere sakinlerine kazandırılan Taziye Evi, 80 metrekare alan üzerine kurularak çevre düzenlemesi de gerçekleştirdi. Böylece; çocuk parkı, oturma grupları ve yeşillendirme çalışmaları ile mahalle sakinlerinin huzur ve keyifle zaman geçirebileceği bir yaşam alanı oluşturuldu.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 İzmir'de tekstil atölyesinde korkutan yangın
İzmir'de tekstil atölyesinde korkutan yangın
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 35 taşınmazını satıyor!
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 35 taşınmazını satıyor!