BOŞ ARSAYA SU SAATLERİ TAKTILAR... İZSU BUNU AÇIKLAYABİLİR Mİ

BOŞ ARSAYA SU SAATLERİ TAKTILAR... İZSU BUNU AÇIKLAYABİLİR Mİ

İZSU, Menemen’de dünyada eşi görülmemiş bir uygulamaya imza attı. Önce boş bir arsaya su şebekesi çekilerek, 5 adet çıkış verildi, bunlardan ilk ikisine su saati takıldı. Biz bu nedir diye araştırırken de bir süre sonra bu saatlere ilk faturalar kesildi. Gören vatandaşlar ise şaşkınlıktan ne diyeceğini bilemedi.

21 Kasım 2018 - 15:38

Bilindiği gibi yeni yapılan bir binaya su aboneliği almak için dünya kadar bürokratik işlemi yerine getirmek gerekiyor.  Oturma raporundan, inşaat ruhsatına, numaratajdan, abonelik harcına kadar bir sürü prosedürü yerine getirmeniz gerekiyor.

Hatta uzun yıllardır Türkiye’de kaçak veya imara aykırı olarak yapılan yapılar su ve elektrik aboneliği alamadıkları için sorun o denli büyüdü ki iktidar İmar Barışı uygulaması ile bu sorunun üstesinden gelmek istedi.

Ancak Menemen’de akıllara zarar bir durum yaşanıyor. Gazetemizin Whatsapp ihbar hattına gelen bir bilgiyi değerlendirerek Menemen’deki boş bir asaya gittik. Gerçekten de bomboş bir arsada, topraktan dışarıya çıkan su borusuna 5 tane çıkış verilmiş ve bunlardan 2’sine de su saati takılmıştı.

Durum çok ilginçti… Biz daha olayın ne olduğunu araştırırken bir de baktık ki İZSU bu su saatlerine ilk faturalarını bile kesip, boş arsadaki su saatlerine üzerine bırakıvermiş…

İZSU’DAN CEVAP BEKLİYORUZ

Olayın gören vatandaşlar şaşkınlıktan ne diyeceğini bilemedi. Biz ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterine, İZSU Müdür ve yetkililerine soruyoruz.

  • Bu su saatleri hangi ruhsata ve oturma raporuna dayanılarak oraya takıldı.
  • Bu saatlerden kimler su kullanıyor?
  • İsteyen herkes istediği yere su şebekesi çektirebiliyor mu?
  • Söz konusu yerdeki abonelik türü konut mu işyeri mi?

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nur bilen
    1 ay önce
    Biz kendi oturdugumuz eve alamiyoruz abonelik bunlar bos arsaya takmış. Keske bize vereydiniz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zam yarışına fırıncılar da katıldı
Zam yarışına fırıncılar da katıldı
Ayasofya kararına ilk tepki Borsa'dan... Yüzde 2,46 düştü
Ayasofya kararına ilk tepki Borsa'dan... Yüzde 2,46 düştü