Buca Cezaevi için çok önemli gelişme!

Buca Cezaevi için çok önemli gelişme!

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Mart ayı olağan meclis oturumunda Buca Cezaevi ile ilgili çok önemli bir gelişmeyi açıkladı. Başkan Kılıç, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile yaptıkları görüşmenin ardından alınan kararı açıklayarak, en geç 2 ay içinde harekete geçeceklerini söyledi.

06 Mart 2020 - 18:31 - Güncelleme: 06 Mart 2020 - 18:40
Reklam

Buca Belediy Meclisinde üyelere Buca Cezaevi'nin kaldırılması ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Erhan Kılıç, cezaevinin kent içinden taşınmasının uzun zaman alabileceğine dikkat çekerek, "Bir yasal düzenleme ile cezaevlerindeki hükümlü ve tutukluların azalması durumu dışında buradaki tutukluların başka cezaevlerine taşınması uzun zaman alacaktır. Sayın Bakanımızla yaptığımız görüşmede çok olumlu cevaplar aldık. Ancak biz bu çalışmanın uzun zaman alacağını bildiğimizden ikinci bir çalışmayla da gitmiştik. 
Buca'da Menderes Caddesinde artık hepimizi bezdiren o yoğun trafiğe çözüm bulmak için malum Adnan Kahveci caddesi yapılmıştı. Ancak Adnan Kahveci Caddesi cezaevi lojmanları dolayısıyla kesintiye uğuruyor. Adnan Kahveci caddesinin kesintisiz hale getirilmesi Menderes Caddesindeki trafik sorununun tamamen giderecektir. Biz bu yüzden cezaevinin taşınması ile ilgili çalışmalar tamamlanana kadar öncelikle bu lojmanların buradan taşınmasını teklif ettik. Sayın Bakanımız kabul etti. Şimdi yeni lojman yeri belirleyerek o lojmanları yapmayı da Belediye olarak biz üstlendik. Lojmanların taşınması ile o yolu da yine belediye olarak biz yapacağız. Bunun için beklediğimiz bir iki gelişme var. En geç 1-2 aya kadar cezaevi lojmanlarının yeni bir yerde yapılması çalışmalarına başlıyoruz. Böylece daha cezaevi kent içinden kaldırılmadan, buradaki lojmanları başka bir yere taşıyarak, Adnan Kahveci Caddesini kesintisiz hale getirip, Buca'nın trafik sorununu çözeceğiz" diye konuştu. 

Daire içine alınan bölgede yer alan cezaevi lojmanları Adnan Kahveci Caddesini, Menderes Caddesine alternatif bir cadde olmaktan alıkoyuyor.

KATKI KOYAN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Kılıç, iktidar ve muhalefetin bu sorunun çözümünde birlikte hareket etmesinin önemine de değinerek, "Hizmette beraber olduğun zaman gerçekten kent için çok olumlu gelişmeler yaşanabiliyormuş. Bu çalışmaya katkı koyan başta Adalet Bakanımız ve Ak Parti Milletvekilleri olmak üzere tüm arkadaşlara ve paydaşlara çok teşekkür ediyorum" dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı kalkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı...
Bebeğiyle denize atlayan kadın tutuklandı
Bebeğiyle denize atlayan kadın tutuklandı