Buca’da Ak Parti’nin karşı çıktığı satış gerçekleşti

Buca'da Ak Parti'nin karşı çıktığı satış gerçekleşti

Buca’da Ak Parti Grubunun sert muhalefetine karşın oy çokluğu ile satış kararı alınan Buca Belediyesine ait akaryakıt istasyonunun satış ihalesi tamamlandı. Akaryakıt istasyonu 39 milyon liraya alıcı buldu. 39 milyon liralık teklifi Yalvaçlar şirketi verdi.

13 Ekim 2020 - 16:08

Buca Belediyesi, Zafer Mahallesi’nde bulunan 4 bin metrekarelik alan üzerine kurulu akaryakıt istasyonunu sattı. Akaryakıt istasyonunun ihalesi Buca Belediyesi meclis salonunda gerçekleşti.

İhaleyi bizzat Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç yönetti. Başvuru için 1 adet katılımcıdan teklif mektubu geldi. Başkan Kılıç, belgeleri kontrol ettikten sonra satışa geçti. İhalede tek katılımcı olan Yalvaçlar Petrolcülük Şirketi 38 milyon 899 bin TL’lik teklif sundu. Kılıç, şirket yetkililerine, “Arttırıp 40 milyon TL yapar mısınız?” sorusunu yöneltti.  Yetkililer, “39 milyon bizim için uygundur” cevabını verdi. Kılıç, “Teklifi yazılı olarak alalım” dedi. Son teklif verildi ve satış gerçekleşti.

İHALE İPTAL EDİLİR Mİ?

İhaleye tek bir teklifin gelmiş olması beraberinde 'bu ihale Kamu İhale Kurumu tarafından rekabet şartları oluşmadığı için iptal edilir mi' sorusunu da getirdi. Buca'daki siyasi kaynaklar ise tek bir teklifin gelmesini kuşkulu bularak  'adrese teslim ihale mi' sorusunu yönelttiler.

AK PARTİ KARŞI ÇIKMIŞTI

Akaryakıt istasyonu için 36 milyon TL ihale açılış bedeli olarak belirlenmişti. Başkan Erhan Kılıç, ihaleye kapalı zarf usülü gelecek tekliflerin değerlendirilip, en yüksek teklifi veren 3 firma arasında açık arttırmaya gideceklerini açıklamıştı. Ancak ihaleye tek bir teklif geldiinde açık arttırmaya gitme imkanı kalmadı.

Akaryakıt istasyonunun satış kararına Buca Ak Parti Grubu sert muhalefet yapmış, "Zaten belediyeye her ay düzenli gelir getiren bir mülkün satılarak, borç kapatılmaya yoluna gitmesini doğru bulmuyoruz" itirazında bulunmuşlardı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Kültürpark’ta ceset bulundu
İzmir Kültürpark’ta ceset bulundu
Çiçekliköy'de yıkım gerginliği
Çiçekliköy'de yıkım gerginliği