Bucalı Münire, ’Kore yemeği’ ile 3’üncü oldu
  • Reklam

Bucalı Münire, 'Kore yemeği' ile 3'üncü oldu

Ankara'da düzenlenen "Kore Yemeği Yapma" yarışmasında Türkiye'nin farklı illerinden katılan Türk katılımcılar, hünerlerini sergiledi.

27 Temmuz 2020 - 13:47

Güney Kore'nin Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarlığı tarafından Kore Kültür Merkezi'nde bu yıl 7'ncisi düzenlenen etkinliğe, Kore Kültür Merkezi Müdürü Büyükelçilik Müsteşarı Dong Woo Cho, Kore Turizm Organizasyonu (KTO) İstanbul Ofisi Müdürü Lee Jaesang ile Kore kültürü ve mutfağına ilgi duyan çok sayıda kişi katıldı. Yarışmaya başvuru yapanlar arasında ön elemeyle seçilen 12 yarışmacı "Chiljeolpan'ın yanında, serbest bir çorba ve bir meze" konusunda yarıştı. 

Yarışmaya Türkiye’nin farklı illerinden Ustalar ve Şefler de yarışmacı olarak katıldı.  Etkinliğe İzmirden tek yarışmacı olarak katılan Münire Şen 3. Olarak derece aldı.

Münire Şen ilk kez katıldığı yemek yarışmasında el becerisi, zamanı verimli kullanma, yemeğin lezzeti, tadı ve görselliği ile jüriden tam not aldı.

Güney Kore Devlet Televizyonunda büyük ilgi gösterdiği yarışmada Kanala Röportaj veren Münire Şen “Küçük yaşımdan beri Güney Kore’ye ilgi duyuyorum. Korece konuşmayı ve yazmayı kendi kendime öğrendim. Kore yemeklerini çok seviyorum evde sürekli yapıyorum, ve bugün burada bu ödülü almak beni çok mutlu etti” dedi.

Münire Şen şöyle devam etti “Ben İzmirde Uluslararası İlişkiler Öğrencisiyim ve en büyük isteklerimden biri’de Güney Koreye gitmek. Sosyal medya üzerinden görüştüğüm Koreli arkadaşlarım var, onlarda bu yarışmada başarılı olmam için çok dua ettiler ve derece aldım. Umarım Kore ye gitme hayalim ’de gerçekleşir’’.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir Belediyesi, taziye kolisi dağıtmaya başlıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, taziye kolisi dağıtmaya başlıyor
   İzmir'de feci bisiklet kazası! 1 ölü
İzmir'de feci bisiklet kazası! 1 ölü