Büyükşehir Belediyesi bina cephelerini boyayacak

Büyükşehir Belediyesi bina cephelerini boyayacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin siluetini değiştirecek bir projeyi hayata geçiriyor. Başkan Tunç Soyer'in gündeme getirdiği Yeşildere Cephe Boyama Projesi ile bölgedeki atıl durumda ve yıpranmış binalar belediye ekipleri tarafından boyanacak.

27 Eylül 2019 - 11:49

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin çehresini değiştirmeye Yeşildere'den başlıyor. Yıpranmış, boyasız, metruk binaların oluşturduğu kötü görünümü değiştirmek üzere harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, "Yeşildere Cephe Boyama Projesi" için düğmeye bastı. Belediye ekipleri tarafından yapılan ön araştırmalar sonucunda, ilk etapta Lale Mahallesi'ndeki pilot bölgede tespit edilen binalar beyaz ve canlı renklerlerden oluşan renk kombinasyonuyla boyanacak. Binalar yine belediye tarafından dağıtılacak saksılar ve renkli çiçeklerle, mahallelilerin de katılımıyla süslenecek. Tüm bu alanlarda cephe boyama çalışmalarının yanı sıra, sosyal ve kamusal sanat projelerinin de hayata geçirilmesi, böylece mahalleliyle birlikte daha nitelikli ve m utluluk veren yaşam alanları oluşturulması amaçlanıyor. İlk uygulama önümüzdeki günlerde başlıyor.


El birliğiyle algı değişecek

Proje kapsamında yamaçlardan aşağıya doğru uzanan binaları bir bütünlük oluşturacak şekilde çeşitli renklerle boyamayı planlayan Büyükşehir Belediyesi bölge halkının çalışmalara destek vermesini istiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak ve proje ekibi bölge sakinleriyle bir araya gelerek yapılacak çalışmanın detaylarını anlattı. Projenin başarılı olabilmesi için bölgede oturanların desteğine ihtiyaç duyduklarını belirten Eser Atak, "El birliğiyle hem görüntüyü, hem de bu bölgeyle ilgili olumsuz algıyı değiştireceğiz" dedi. Lale Mahallesi Muhtarı Sumru Benligül ise Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşlardan hiçbir maddi katkı beklemeden hayata geçireceği proje nedeniyle Başkan Tunç Soyer'e teşekkür etti.

Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • bilal aktaş
  7 ay önce
  boyacı belediye başkanı
 • Bedim andaç
  8 ay önce
  Yıkılması gerekenleri yıkıp enkazı kaldırsalar yol ve kaldırımları genişletseler daha iyi olmazmı?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN “ONLINE DİYETİSYEN” HİZMETİ
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN “ONLINE DİYETİSYEN” HİZMETİ
Çeşme'nin Ilıca Plajında “Sosyal Mesafe Locası”
Çeşme'nin Ilıca Plajında “Sosyal Mesafe Locası”