Büyükşehir’den çocuklara 23 Nisan jesti

Büyükşehir'den çocuklara 23 Nisan jesti

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın 06 ila 15 yaş arasında bulunan çocuklardan 17-25 Nisan tarihleri arasında giriş ücreti alınmayacak.

06 Nisan 2021 - 12:09

ÖNCÜŞEHİR –Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Bu kapsamda; bayrama sayılı günler kala İzmir Büyükşehir Belediyesi anlamlı bir karara imza attı. İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan  'İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın 06 ila 15 yaş arasında bulunan çocuklardan 17-25 Nisan tarihleri arasında giriş ücreti alınmayacak.

Geçtiğimiz ay Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülmek üzere komisyonlara havale edilen konu, oy birliği ile geçti. Komisyonlardan alınan kararın Meclis'te onaylanması durumunda 06 ila 15 yaş arasında bulunan çocukların girişleri ücretsiz olacak.

İlgili madde ise şöyle;

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve bu bayram kapsamında düzenlenen etkinliklerinin ülkemiz açısından önemi nedeniyle farklı illerden ve çeşitli ülkelerden ilimize gelecek olan öğrencilerin (06 - 15 yaş arası) ücretsiz girişlerden yararlanabilmeleri için 4736 sayılı Kanunun 28/01/2002 tarihli ve 2002-3654 sayılı kararnamesine istinaden 17 - 25 Nisan 2021 (dahil) tarihleri arasında İzmir Doğal Yaşam Parkı'na ücretsiz giriş yapabilmelerinin oybirliği ile uygun bulunduğuna ilişkin Plan ve Bütçe – Aile ve Çocuk Komisyonları Raporu."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu